10 MÝTŮ O PODPRSENKÁCH, KTERÝM JSTE MOŽNÁ DOPOSUD VĚŘILI

25. 05. 18

I ve světě podprsenek panuje spousta mýtů. Někdo jim věří, někdo se jim zasměje, někdo o nich možná ani neslyšel. V každém případě si zaslouží být vyřčeny nahlas a následně smeteny ze stolu do posledního smítka!

 

1.Stejná velikost podprsenky po 20 letech

V lepším butiku se spodním prádlem se vás prodejní asistentky mnohdy optají, zdali nechcete svou velikost podprsenky přeměřit. Patříte i vy k ženám, které by obratem odmítly s tím, že svou velikost znají už 20 let? Pak myslete na fakt, že tvar i velikost ženského poprsí se s přibývajícím věkem mění, hormony pracují, hubneme i přibíráme. Jak si tedy můžeme být natolik jisté svou neměnící se velikostí?

 

2.Co značka, to stejná velikost podprsenky

Některé ženy se domnívají, že ať si koupí podprsenku u Bellindy nebo kdekoliv jinde, jejich velikost zůstává stále stejná. Ačkoliv pak by pro nás byl nákup podprsenky mnohem jednodušší, nefunguje to tak. Každá značka se totiž drží jiného standardu velikostí, což navozuje pocit, že nám „naše velikost“ najednou nesedí.

 

3.Největší podporu zajišťují košíčky

Schválně, co myslíte, která část podprsenky zajišťuje prsům největší podporu? Košíčky? Možná ramínka? Kdepak. Největší podíl nese na podpoře pás po obvodu podprsenky.

 

4.Nenoste podprsenku a vaše prsa nebudou nikdy povislá

 Možná už jste někde zaslechli, že nošení podprsenky vám v budoucnu způsobí právě ona obávaná povislá prsa. Tento nesmyslný mýtus ale opět pramení jen z neucelených studií. Prsa nepoznamenaná gravitací vám zajistí jen dobrá genetika nebo plastická operace. A mateřství bez kojení.

 

5.Podprsenky by se neměly tak často prát

Pohled na dva zašedlé, kdysi bílé, vykukující špagáty od dámské podprsenky řekne více než tisíc slov. Buď to znamená, že žena o sebe cíleně nedbá, anebo že žije v domnění, že s praním podprsenek se to nemá přehánět. Je tomu nicméně právě naopak! Podprsenka k nám přilne v těsné blízkosti potních žláz, a proto si zaslouží podobnou péči jako ostatní kousky spodního prádla. Optimálně prý postačí prát po 3–5 dnech nošení, ale mnohdy to samozřejmě záleží i na osobním úvaze.

 

6.Pračka = největší nepřítel podprsenky

Bylo vám do hlavy od počátku vašeho „podprsenkového období“ vtloukáno, že podprsenka do pračky nepatří? Pak na to honem rychle zapomeňte, protože, pokud podprsenku neperete v pračce každý den na 1000 otáček, jí tím rozhodně neublížíte. A když navíc existuje skvělá vychytávka jako prací pytlík, který podprsenku při praní ochrání, není důvod prát ji v ruce.

 

7.Průměrná velikost podprsenky? Neexistuje!

Z hlavy vytěsněte také jakékoliv teorie, články nebo studie o průměrně velkém poprsí nebo velikosti podprsenky. Nic takového totiž neexistuje. Denně si ženy oblékají a kupují podprsenky o velikostech od A až po J, takže jediné, co na tom lze považovat za konzistentní, je právě ta nekonzistentnost.

 

8.Nová podprsenka musí sedět alespoň na poslední háček

Když podprsenka sedí jen na poslední háček, dost vás to při nošení omezí. Kdežto jakmile vám padne na prostřední zapínání, můžete si ji dle potřeby v budoucnu upravit.

 

9.Spaní v podprsence způsobuje rakovinu prsu

Neexistuje žádná studie, která by jasně podložila, že spaní v podprsence způsobuje rakovinu prsu. Spaní v podprsence vám možná neublíží, ale stejně tak vám nezajistí, aby vaše prsa byla nadosmrti pevná. A o pohodlnosti ani nemluvě…

 

10.Nadměrně velké poprsí = ošklivá podprsenka

Připadá vám, že ženy s nadměrnou velikostí poprsí se zkrátka musí smířit s nošením fádních podprsenek? Vůbec ne. Možná si trochu připlatí a pohledají, ale vzdát se krásných podprsenek rozhodně v dnešní době nemusí.