11 ZAJÍMAVÝCH FAKTŮ ZE SVĚTA SPODNÍHO PRÁDLA

31. 07. 18

Možná se podivíte, ale i k něčemu tak běžnému, jako je spodní prádlo, se váže spousta zajímavých a mnohdy až bizarních faktů. Přinášíme vám výčet těch nejpozoruhodnějších.

 
 1. Na první opravdovou podprsenku získala roku 1889 patent Francouzka Herminie Cadolle. Ovoce za nápad ale sklidila roku 1913 dáma, jejíž vynález sešitý „na koleni“ v rámci příprav na ples vzbudil mnohem větší rozruch. Zajímá vás, o jaký vynález se jednalo? Přečtěte si náš článek o historii podprsenky.

 

 1. Za populární značkou spodního prádla Victoria‘s Secret stojí muž. Společnost založil v roce 1977 v Kalifornii Roy Raymond se svou ženou Graye po boku. Tomuto zásadnímu milníku v historii průmyslu spodního prádla předcházela Raymondova nespokojenost s nákupem spodního prádla. Po 8 letech plánování a průzkumů došel k závěru, že na trhu zkrátka chybí pohodlné a příjemné místo pro nákup spodního prádla. A tak vzniklo Victoria‘s Secret.

 

 1. U Victoria‘s Secret ještě chvilku zůstaneme. Stát se tváří této značky je pro většinu modelek výhra v loterii, a to doslova. 37letá Adriana Lima si v roce 2016 přišla na 231 miliónů korun, čímž se zasloužila o post nejlépe placené modelky Victoria’s secret.

 

 1. Královnou korzetů je Dita von Teese, jejíž havraní vlasy, vášnivý pohled a vosí pas se vryly do paměti nejednomu muži. Známá burleskní tanečnice a moderní pin-up girl se do korzetů souká již 20 let, přičemž svůj pas prý umí stáhnout na neuvěřitelných 40 centimetrů!

 

 1. Říká se, že podle bot poznáte člověka, dost o vás ale prozradí i vaše spodní prádlo. Ženy, které rády nosí tanga, jsou prý více extrovertní, nebojácné a odhodlané prosadit se, a to nejen na veřejnosti, ale i v posteli. Souhlasíte?

 

 1. Co myslíte, v které zemi ženy nosí průměrně největší podprsenkové košíčky? Asi největší podívaná se mužskému oku naskytne v Rusku a v severských zemích v čele s Norskem a Švédskem, kde je průměrná velikost podprsenkových košíčků D. Za své céčkové košíčky se ovšem nemusí stydět ani většina dam v Americe, Německu či ve Venezuele.

 

 1. Naopak asijské ženy už bůh obdařil o něco méně, a to nejen co do výšky, ale i do velikosti hrudníku. Potýkáte se s podobným nedostatkem? Zvyšte si sebevědomí a sáhněte po naší kouzelné push-up podprsence.

 

 1. Průměrná Američanka ukrývá ve svém prádelníku zhruba 21 kusů kalhotek. A teď se nabízí otázka, kolik je vlastně optimální počet kusů spodního prádla? To samozřejmě záleží i na tom, jak často perete. Za ideální se údajně považuje 20 kusů kalhotek/trenek/boxerek. Čítá-li vaše sbírka více kusů, rozhodně tím nic nezkazíte.

 

 1. Téměř 80 % všech žen nosí špatnou velikost podprsenky. Zjistěte, zda nejste mezi nimi a nahlédněte do našeho malého rádce při nákupu podprsenky.

 

 1. Průměrná žena za život vystřídá 6 různých velikostí podprsenky! A co vy? Pamatujete si ještě na své prehistorické podprsenky?

 

 1. První zmínky o ponožkách pochází z období 300-500 našeho letopočtu. Konkrétně se jedná o dvouprsté ponožky z oblasti delty Nilu, rozdělené na 2 a 3 prsty. Dvouprsté proto, aby noha s ponožkou dokonale zapadla do sandálů. Jak sami vidíte, u nás se tento historický „trend“ drží dodnes J