MÓDNÍ JARNÍ TRENDY 2020: KOSTÝMKY, SEMIŠ A PŘÍRODNÍ VZORY

31. 03. 20

Aktuální situace ani počasí nám sice neumožňuje vyrazit na jarní nákupy ani vynést do ulic svěží jarní kousky, my však věříme, že se brzy situace zlepší. Zkraťte si dlouhou chvíli a načerpejte inspiraci těch nejžhavějších módních trendů z přehlídkových mol.

 

Kostýmková lady

Letošní jaro se ponese ve znamení kostýmků všech možných střihů i materiálů. Dominanci převezmou kostýmky v bermudovém provedení, které vypadají skvěle jak k podpatkům, tak k teniskám a tzv. smart casual stylu. Špetku nevšednosti outfitu přidají módní kotníčkové ponožky s puntíkovaným lemem, které sluší teniskám i mokasínům. Stylový a zároveň elegantní outfit vytvoříte například kombinací béžových bermud, bílé košile a béžového sáčka. Look doplňte barevnou kabelkou a sandály na platformě z přírodního materiálu.

 

Háčkovaná móda

Háčkované kousky se opět vrací do módy. Částečně ve své původní podobě s nádechem tradiční zručnosti našich babiček a zároveň s extra kapkou ženskosti a moderních střihů. Nemohlo vám uniknout, že módní průmysl čím dál více směřuje k udržitelnosti a celkovému zpomalení. V souladu s tím se jedná o hezký trend, který možná znovu vzbudí touhu k oblíbené činnosti zejména starších generací – pletení.

 

Semišové mámení

Boty na platformě, maxi šaty, květinové vzory, zvonáče a v neposlední řadě semiš. Móda 70. let se propisuje do spousty současných trendů a semiš je jedním z nich. Mezi jasné favority patří semišové křiváky v přírodních odstínech béžové a krémové a dále semišové sukně s třásňovým zdobením po stranách. Třásně dodají semišovým kouskům kovbojský look, který zkrátka vypadá chic.

 

Pistáciová

Tradičně v našich trendových článcích nesmí chybět také představení hlavní barvy, která nás ve světě módy na jaře nejvíce obklopí. Připravte se na příval tónů pistáciové či mátové, v nichž dokonale splynete s jarní přírodou.

 

Volání divočiny

Filozofie dalšího trendu hlásí, že bychom měli být za jedno s přírodou. To se v módě odráží na tropických vzorech a přírodních materiálech, jako je len, rafie či 100% přírodní bio bavlna. Významnou roli v tomto ohledu opět sehrají zvířecí vzory, které stále ještě nejsou passé. Jakou zvířecí podobu na sebe letos vezmete vy?