DOMÁCÍ PEDIKÚRA ANEB MĚJTE KRÁSNÁ CHODIDLA NEJEN DO SANDÁLKŮ

31. 07. 18

Léto je v plném proudu a my si opět užíváme možnost vypustit své nožky na svobodu a nechat je dýchat v pěkných sandálkách či pantoflích. O to víc bychom se ale měli snažit, abychom světu ukázali perfektní pedikúru. Proč ale utrácet za pedikúru stovky v salonech, když si ji můžete jednoduše provést v pohodlí domova a za hubičku? Inspirujte se našimi tipy.

 

1.Před pedikúrou nezapomeňte na horkou lázeň

Jakékoliv kosmetické úpravy na těle vyžadují předchozí změkčení upravovaného místa. Vlasy se nejlépe stříhají mokré, obočí si nejméně bolestně vytrháte po koupeli, a stejně tak s odmočenými nožkami se vám bude lépe pracovat. Ponořte je proto před pedikúrou do horké lázně, kterou můžete obohatit třeba o:

  • esenciální olej
  • plátky citronu
  • kapku přírodního tea tree oleje (který vám mimochodem pomůže s případným zápachem nohou)
  • koupelovou sůl

 

S nožkami v lázni takto relaxujte alespoň 15 minut, ať kůže před obrušováním a další péčí pořádně změkne.

 

2.Dejte sbohem zrohovatělé kůži

Pomocí peelingu nebo pemzy se zbavte veškeré nežádoucí odumřelé kůže.

 

3.Čas na zkracování

Kratší nehty pak můžete od středu ke krajům obrousit pilníkem a delší zastřihnout rovnými nůžkami. Nehty na nohou zkracujte vždy rovně, jinak vám mohou začít zarůstat.

 

4.Upravte nehtovou kůžičku

I nehtová kůžička se podílí na celkovém vzhledu nehtů a zaslouží si pravidelnou úpravu. Na nehty se zarovnanou nehtovou kůžičku se vám mimo jiné bude i lépe nanášet lak. Nejprve na kůžičku aplikujte speciální mast určenou na nehtová lůžka a poté pomocí dřevěné špachtličky kůži zatlačte dovnitř, směrem k nehtovému lůžku.

 

5.Hoďte nehtíky do gala

Dále přichází čas pořídit nehtům nový kabátek. Před lakováním svá chodidla raději nemyjte mýdlem, pak by totiž lak mohl na nehtech špatně držet. Nehty na vrstvu laku nejlépe připravíte výživovým či podkladovým lakem, nebojte se nanést 2 vrstvy. A jaké barvy laků na nehty tohle léto frčí? Do své sbírky laků zařaďte kromě pastelových odstínů také černou, mořskou modrou a ultrafialovou, která se zasloužila o titul Barva roku 2018.

Tip: Pěnové oddělovače prstů vám při lakování budou skvělým pomocníkem.

 

6.Pedikúru zakončete hydratací

Nenechte své nožky v parných letních dnech umřít žízní a dopřejte jim pořádnou dávku hydratace. Na pomoc si vezměte buď krém určený přímo na nohy, anebo tradiční krémy typu Indulona nebo Nivea, které bývají mnohem hutnější.

Na pedikúru si udělejte čas alespoň jednou za měsíc.

 

Neprohřešte se proti etiketě

Dokonalou pedikúru si ovšem nenárokují pouze otevřené boty. Jestliže se v dohledné době chystáte na společenskou událost, pak asi víte, že s nahýma nohama byste šli silně proti etiketě. A právě pedikúra vás zachrání před silonkami roztrženými o suchou kůži na chodidlech.

Přečtěte si také: