DOMÁCÍ PEELING NOHOU: POŘIĎTE SI HLADKÉ NOŽKY JAKO ZE ŽURNÁLU

28. 06. 18

Léto už je v plném proudu, teploty překonávají historická maxima a jen blázen na sebe oblékne víc než vzdušné letní šaty nebo rozevlátou sukni. A právě proto pro vás máme několik DIY receptů na peelingy, před kterými se všechny kupované výrobky mohou jít schovat. Stačí jenom zaskočit do kuchyně pro ingredience, hurá do koupelny a pak vybrat vhodný outfit na další sen. Už zítra totiž budete mít nožky jako z módního editorialu.

Peeling s pečujícím kokosovým olejem

Tajemství krásy Tahiťanek se ukrývá v kokosovém oleji. Když ho doplníte cukrem a směs navoníte oblíbeným květovým olejem, rázem se přenesete z koupelny na bělostnou pláž omývanou azurovým mořem. Z takového výletu za hranice všedních dní se vám nebude chtít zpět.

Co budete potřebovat?

 • 50 ml kokosového oleje (tento olej taje až při teplotě 26 °C, proto ho před přípravou peelingu rozpusťte)
 • 100 g cukru
 • éterický olej z gardénie nebo ylang-ylangu, výborná je i levandule

Jak na to?

Do misky oleje přimíchejte cukr a vybrané aroma. Vzniklým peelingem nohy pěkně promasírujte.

 

Peeling pro milovnice kávy

Taky se držíte zásady, že ranní kafe dělá den? Můžete se zaradovat, požitek z jedné kávy si užijete hned dvakrát! Poprvé při jejím pití ze svého oblíbeného šálku, podruhé při peelingu v koupelně. Vychladlou kávovou sedlinu, neboli lógr, totiž využijete jako ten nejjednodušší peeling na světě. A navíc - kofein v ní obsažený vám pomůže v boji s celulitidou.

Co budete potřebovat?

 • kávovou sedlinu/lógr alespoň z 1 šálku kávy (čím víc, tím líp)

Jak na to?

V klidu si vypijte kávu, počkejte až sedlina vychladne a pak ji ve sprše použijte k masáži nohou, a to především v problémových oblastech, jakými jsou například stehna.

 

Peeling sladký jako sen

Máte chuť na něco sladkého? Zamlsejte si všemi smysly. Peeling z mandlového oleje a cukru ochucený vanilkou přivede vaše čichové buňky na vrchol blaha. A klidně tu božskou sladkost můžete ochutnat! Jen pozor, ať ho nezbaštíte celý, aby taky zbylo něco na nohy.

Co budete potřebovat?

 • 50 ml mandlového oleje
 • 20 ml tekutého medu
 • 100 g cukru
 • vanilková esence nebo vanilkový éterický olej

Jak na to?

Do misky oleje přimíchejte cukr, med a vybrané aroma. Vzniklým peelingem nohy pěkně promasírujte.

 

Peeling plný citrusů

Pokud si ráno dopřáváte denní dávku vitamínu C v podobě čerstvě vymačkaného džusu, nebo vám aspoň zbyl citrón, který jste si přidávali do čaje, máte nejzásadnější surovinu tohoto peelingu po ruce. Tento peeling doporučujeme používat především po ránu. Jeho svěží vůně vás doslova nastartuje.

Co budete potřebovat?

 • 100 g soli
 • 50 ml olivového oleje
 • 1 lžíce citrusové dužiny

Jak na to?

Do misky oleje přimíchejte sůl a dužinu. Vzniklým peeligem si nohy pěkně promasírujte. Pokud si rozhodnete použít tento peeling na celé tělo, pozor - vyhněte se očím. Sůl v nich dokáže potrápit.

Propadli jste domácím zkrášlovacím rituálům? Vaše nožky budou po našich peelinzích vypadat líp než po úpravě ve Photoshopu, ale co chodidla? Mrkněte na náš článek o domácí péči o chodidla, najdete v něm návod na perfektní wellness rituál.