DRAŽŠÍ VS. LEVNĚJŠÍ PODPRSENKY. JSOU V NICH ROZDÍLY?

27. 05. 19

Zatímco některé ženy si potrpí na luxusní podprsenky, jiné se spokojí s podprsenku za pár stovek korun. Jenže... můžeme vůbec od podprsenky za několik tisíc korun čekat zázrak? Nebo zde platíme pouze za atraktivní vzhled? V dnešním článku se cenovým rozdílům mezi podprsenkami podíváme věnujeme a řekneme si, jak to s těmi rozdíly vlastně je. 

Cena podprsenky nemusí vždy zaručovat její kvalitu

Na úvod zmíníme, že cena podprsenky automaticky nezaručuje její kvalitu. Může se klidně jednat o světoznámou značku, od níž očekáváte prvotřídní kvalitu, přesto vám podprsenka vydrží v zachovalém stavu sotva rok. V takovém případě pak skutečně platíte pouze za značku nebo za luxusní zpracování.

Kvalitu podprsenku určuje především materiál, zpracování a zároveň to, jak o podprsenku pečujete. Podprsenky doporučujeme prát pouze v sáčku z jemné síťoviny a ne na více než 30°C. Co se materiálu týče, nejčastěji se na výrobu podprsenek používá polyamid s příměsí elastanu či bavlny. Ačkoliv materiál se třeba až tolik neliší, hlavní rozdíl leckdy pocítíte právě ve zpracování. Levné podprsenky totiž nebývají tak pevné a mnohem snáze se po pár nošeních vytahají.

Tip: Chcete, aby vaše podprsenky, ať už drahé či levnější, vypadaly stále jako nové? Přečtěte si 7 tipů, jak prát správně podprsenky.

 

krajková vyztužená podprsenka značky DIM

 

Dražší podprsenka vám mnohdy vydrží déle

Když vezmeme v potaz levnější podprsenky z běžných řetězců a srovnáme je s kvalitní podprsenkou za tisíc korun (například značky Wonderbra), s jistotou můžeme říci, že dražší podprsenka vám vydrží krásná pěknou řádku let, ve většině případů mnohem déle než levnější podprsenka. Na dlouhou dobu pak tedy máte s nákupem podprsenek vystaráno.

 

Dejte jedné “lepší” podprsence šanci

Určitě vás nenabádáme, abyste nyní vyházeli veškeré podprsenky a zaměnili je za luxusní kousky za tisíce. Určitě ale není od věci dát dražším podprsenkám šanci a alespoň jednu “lepší” si pořídit. Sami pak můžete cenově rozdílné podprsenky porovnat, a to nejen ve smyslu kvality, ale třeba i s ohledem na to, jak dobře vám podprsenka padne. Konkrétně například u samodržících podprsenek je důležité, aby na vás podprsenka držela jako přikovaná a zároveň perfektně seděla. A když víte, že tohle samodržící podprsenka Wonderbra skutečně umí, neváháte ani vteřinu a dáte svému dekoltu to, co si zaslouží.

push-up podprsenka značky Wonderbra