DRUHY SPORTOVNÍCH PODPRSENEK: NOSÍTE TU SPRÁVNOU?

25. 04. 19

Pokud jste si letos slíbili, že na sobě zamakáte a cvičení vás stále drží, pak nejspíš část vašeho šatníku tvoří sportovní podprsenky. Existuje však vícero druhů sportovních podprsenek, a zatímco jedna vám poskytne dostatečnou podporu na józe, běhat v ní už nemusí být tak pohodlné, natož zdravé. A tak vyvstává otázka: Nosíte správnou sportovní podprsenku?

 

Jóga, fitness nebo běh?

Nejdůležitějším kritériem při výběru sportovní podprsenky je volba aktivity, kterou hodláte vykonávat. Právě od té se odvíjí míra podpory a pevnost podprsenky. Podprsenky vhodné například na jógu bývají lehčí a připomínají spíše lambádu, kdežto sportovní podprsenky určené pro větší fyzickou námahu a dynamičtější sporty se vyznačují zvýšenou pevností a elasticitou. Zpravidla čím větší máte poprsí, tím pevnější sportovní podprsenku potřebujete, jedině tak se vyvarujete poškození prsních vazů.

 

Sportovní podprsenky můžeme v zásadě rozdělit na:

 

  1. Kompresní sportovní podprsenky

Do první skupiny patří sportovní podprsenky, které se přetahují přes hlavu (nemají tedy zapínaní). Těm se říká kompresní. Většinou nemají žádné, anebo jen mírně vyztužené košíčky, proto se hodí především na lehčí aktivity jako je jóga, pilates, nebo obecně pro ženy s menším poprsím. Obzvláště pak při józe oceníte, pokud vás podprsenka neruší svými lemy a zajistí vám při pohybu pohodlí, stejně tak jako naše sportovní ultra pohodlná podprsenka Easy bra. Nově jsme nabídku sportovních podprsenek rozšířili také o sportovní podprsenky Champion Bra s širokým lemem, který vám při sportu zajistí dostatečnou podporu, zatímco výborně odvádí vlhkost. Bezešvý střih navíc dočista splyne s vaší kůží. Kompresní sportovní podprsenky mnohdy lákají i líbivým designem. Vzhledem k nižší nebo střední opoře si mohou dovolit méně látky ve své zadní části, a tedy i zajímavěji řešená záda. Těmi se pyšní například vyztužená podprsenka Champion Bra.

 

  1. Nekompresní sportovní podprsenky

Jakmile se rozhodnete pro namáhavější sport (například běh, tenis nebo posilování), neobejdete se bez tzv. nekompresní sportovní podprsenky. Tento typ podprsenek disponuje klasickým zapínáním v zadní části, stejně jako běžné podprsenky, díky čemuž zajistí vašemu poprsí dostatečnou podporu i při větší fyzické zátěži. Největší oporu překvapivě zajišťuje spodní lem sportovní podprsenky, tudíž s jeho tloušťkou roste i míra opory.

 

Tip pro vás: Při zkoušení sportovní podprsenky doporučujeme dát vždy ruce nahoru, pokud lem zůstává na svém místě, podprsenka vám dobře sedí.

 

Ideální materiál sportovní podprsenky? Savý a příjemný

Aby sportovní podprsenka dobře plnila svou funkci, je třeba se zaměřit kromě jejího střihu i na materiál. Kvalitní sportovní podprsenka by měla být ze savého funkčního materiálu, ideálně z kombinace polyesteru, polyamidu a elastanu. V takovém případě vás nikde nic nekouše, neškrábe a vy si užíváte pohodlí při jakémkoliv sportu.