JAK NOSIT KOMPRESNÍ PUNČOCHY

12. 06. 17

Trápí vás křečové žíly? Pokud ano, jistě jste už měli tu čest s kompresními punčochami. Dnes se jim podíváme blíže na zoubek. K čemu jsou dobré, jak se nosí a na co byste si měli dávat pozor. 

Jsou kompresní punčochy spása?Kompresní punčochy

Od punčoch neočekávejte naprosté vyléčení křečových žil, tak to bohužel nefunguje. Ale pokud je budete nosit pravidelně, dokážou váš problém významně zpomalit a někdy i zastavit jeho další šíření. Tyto účinky kompresní punčochy mají pouze tehdy, když si je správně obléknete. Velmi důležité je pravidelné nošení. A na jakém principu punčochy fungují? Tlakem, který na dolní končetiny vyvíjejí, pomáhají zlepšovat tok krve zpět k srdci. 
 

Kdy byste měli začít kompresní punčochy nosit 

Jestli ve své práci hodně sedíte nebo stojíte, prostě se nehýbete, kompresními punčochami rozhodně nic nepokazíte. Naopak je to více než doporučeníhodné. Nejedná se sice o žádný módní šlágr a možná vás ani nenapadne o něčem takovém uvažovat, ale až na svých nohách s hrůzou objevíte první křečovou žílu, bude pozdě bycha honit. Čím dříve s kompresními punčochami začnete, tím lépe. 
 

Jak byste měli kompresní punčochy nosit 

Zřejmě už jste zjistili, že obtíže s žilní nedostatečností se během dne stupňují. Zatímco ráno bez potíží do svých bot vplujete, večer už vám je v botě tak nějak těsno. Čím to je? Může za to gravitační síla. Právě díky jejímu působení vám nohy natékají. V případě, že neležíte. Když se vaše tělo nachází přibližně ve stejné výškové úrovni jako srdce, je vše v pořádku. Z toho také vyplývá, že kompresní punčochy při spánku nosit nemusíte. Naprosto stačí, když si je obléknete ráno do práce. Odborníci doporučují, abyste si kompresní punčochy vždy navlékali v horizontální poloze. To znamená se zvednutou nohou. 
 

A co si obléknout večer? 

Kompresní punčochy příliš vhodným společníkem do postele nejsou. Jde o to, že kdy ležíte, punčochy vyvíjí vyšší tlak, než který je v klidové situaci běžný. Pokud tedy toužíte své nohy po nocích hýčkat, pořiďte si raději třeba zeštíhlující legíny Active Slimmer. Ty dokážou při kontaktu s pokožkou absorbovat teplo z těla a následně ho infračervenými vlnami posílají zpět. Tím vytváří průběžnou masáž, která stimuluje metabolismus, působí proti pomerančové kůži, a ještě vám pomáhá hubnout.
 
Ve dne vám kompresní punčochy pomohou od křečových žil a v noci se vám legíny Active Slimmer postarají o prevenci celulitidy. To by bylo, abyste neměli nohy jako ze žurnálu. 
 
 
Přečtěte si také: