JAK PEČOVAT O CHODIDLA V LETNÍCH MĚSÍCÍCH

14. 08. 17

Chcete mít i v létě nožky jako z alabastru? Poradíme vám, jak na to. Po dočtení našeho článku se zamilujete. Do koho? Do svých nohou!

První dojem Péče o nohy

Pořídili jste si krásné sandálky a už se nemůžete dočkat, až je vezmete poprvé vyvětrat? Nepokazte si tuto vzácnou chvíli a raději hned si zkontrolujte stav svých nohou. Máte hezky upravené nehty? A co paty, není na nich ztvrdlá kůže? Možná si říkáte, že to jsou jen detaily, ale právě tyto drobnosti často rozhodují o celkovém dojmu. Jednou týdně vezměte nemilosrdně na své nohy peeling a lak na nehty. Tedy alespoň v létě. 
 

Jak se popasovat se zápachem 

Balerínky a slip on botky k létu neodmyslitelně patří, coale  k tomuto období bohužel patří také, je zápach nohou. Jedním ze způsobů, jak se mu vyhnout, jsou ponožky. Balerínkové ponožky. Z nízkých bot nevykukují, nijak tedy nenaruší váš outfit, ale budete se cítit mnohem lépe. Jak to? Vaše nohy se nebudou koupat ve vlastním potu a vy v ostudě kvůli zápachu. Naše balerínkové ponožky jsou navíc vyrobené z vlákna Meryl® Skinlife, známého svou protizápachovou funkci. 
 

7 věcí, za které budou vaše nohy vděčné 

Stejně jako se každý den staráte o své zuby, starejte se také o své nohy. Zaslouží si to. Vždyť právě ony vás celý život nosí a nikdy vás nenechají ve štychu. Zkuste dodržovat těchto 7 zásad: 
 
  • Nikde dlouho nestůjte bez pohnutí. Vždy se zkuste alespoň na chvíli projít nebo s nohama hýbat. Víme, že asi ve frontě na úřadě těžko začnete dělat dřepy, ale stačí, když se na chvíli projdete tam a zpátky, nebo se postavíte na špičky. Prostě jakýkoliv pohyb je lepší než žádný. Díky němu si nohy prokrvíte a prokážete jim velkou službu. 
  • Boty si pečlivě vybírejte. Jestli byste neměli na něčem šetřit, pak to jsou právě vaše boty. Vybírejte si kvalitní kousky, vydrží déle a vaše klenba vám poděkuje. 
  • Každý týden si své nohy hýčkejte. Jak? To záleží na vás. Lázní, masážemi nebo zábaly nic nezkazíte.
  • Choďte naboso vždy, když to jde. Je to moc příjemné a vaše nohy to milují. 
  • Každý den si nohy důkladně umyjte a namažte vhodným krémem
  • Hoďte si nohy na nahoru. A to hlavně tehdy, když jsou nohy nateklé nebo vás bolí. 
  • Zajděte si občas na pedikúru. Že jste to nikdy nezkusili? Nejvyšší čas to napravit. 
Nohy o vás hodně vypovídají. Během jedné vteřiny celému okolí řeknou, jak se o sebe staráte, jak se máte rádi. Myslete na to a své nožky si hýčkejte. Začít můžete třeba malým dárkem v podobě balerínkových ponožek od nás. Či vyzkoušejte naši novinku Walk&Care ponožky, které obsahují šípkové a mandlové oleje zjemňující kůži. 
 
 
Přečtěte si také: