JAKÁ BARVA PUNČOCHÁČŮ SE NOSÍ A CO JE NAPROSTÉ FAUX PAS?

18. 11. 16

Blíží se Vánoce, a to znamená jediné - čeká nás spousta vánočních večírků. A na to hned naváže plesová sezóna. Jaké punčochy si na tyto příležitosti pořídíte? Vybírejte chytře, ať se nestanete středem posměšků. Poradíme vám, jak na to. 

Punčochy nejsou punčocháče Transparentní lesklé samodržící punčochy

Mysleli jste si, že punčochy a punčocháče jsou totéž? Omyl. Jedny jsou mnohem víc sexy. Víte které? Jsou to punčochy. Poznáte je jednoduše - drží na podvazkovém pásu nebo přímo na nich najdete samodržící pruh. Jedná se například Beaty Hold Ups. Možná jste se už někdy setkali s tím, že některé ženě (nebo dokonce vám) krajkový okraj vykoukl z krátké sukně. V takovém momentu každý zpozorní. Muži vykulí oči a těžce polknou. Ženy si vás pohoršeně změří pohledem. A mistři etikety vás zřejmě upozorní, že jste se právě dopustila obrovského módního faux pas. Pozor na to. Teď už zřejmě tušíte, jak vypadají punčocháče. Ty sahají až do pasu. Jako příklad nám poslouží kvalitní Die Passt. 
 

Nosíte ještě tělové punčocháče? 

Moc vás nepotěšíme. Tělové silonky se ve světě přestaly nosit údajně už v roce 1995. U nás to je ale jinak. U nás se nosí stále, i když zdaleka ne v takové míře jako dříve. Proč jsou na ústupu? Odpovědí najdeme hned několik: 
 
  • Nohy působí uměle.
  • Jsou vidět modřiny, jizvy a další nedokonalosti na kráse. 
  • Často vyvolávají nežádoucí efekt “stará mladá” 
  • Schovají vaše přednosti jako vyrýsovaná lýtka a podobně. 
 
Postrádá pro vás svět bez tělových punčochových kalhot smysl? Utřete slzy v očích a pokračujte ve čtení. Nejdůležitější je, jak se v daném outfitu cítíte vy sama. Jestli tělové punčocháče nebo punčochy zbožňujete, klidně je dál noste. Ať se módní mágové staví klidně na hlavu. Je to vaše tělo, váš styl. Třeba Transaprent 15 DEN jsou tak slaboučké, že nejsou téměř vidět. Průhledné punčochové kalhoty bez zesíleného sedu
 

Černé nebo barevné?  

Alternativ, jak tělové punčocháče nahradit, existuje spousta. Mezi nejoblíbenější patří černé punčocháče. Důvod je prostý - hodí se ke všemu a jsou zatraceně sexy. Tedy především ty slabší, podívejte se na takové Fascion Matt 15 DEN a uznejte sami. Dokážou vám opticky prodloužit nohy, a to se vždy hodí. Jedinou nevýhodou těchto slabých punčoch je, že příliš nezahřejí. Pro chladnější dny si raději zvolte některé s označením 100 DEN nebo Thermo Tights. Ty jsou vyrobené ze speciálního vlákna, které udrží vaše nohy v teple. Teď se podíváme na zoubek barevným punčochovým kalhotám – s těmi zacházejte opatrně. Zde hraje velkou roli zbytek vašeho oblečení, protože barevná kombinace musí ladit. Hezký působí zejména tmavší barevné varianty - šedá, tmavě modrá a hnědá. 
 
 
 
Přečtěte si také:

Poradna Tags List

Silonky