JAKÉ PONOŽKY DO JAKÝCH BOT?

05. 10. 16

Máte problémy s nohami? Neustále se vám potí chodidla, je vám na nohy zima, máte diabetes nebo trpíte na otlaky? Všechny tyto obtíže můžete eliminovat správným výběrem ponožek.

Klasické ponožky

I když to tak na první pohled v záplavě různých druhů ponožek nevypadá, klasické ponožky sahající nad kotník se stále těší velké oblibě. Především pánové nosící oblek by si měli nechat na výběru barvy svých ponožek záležet, ať si v černém obleku neutrhnou ostudu s bílými ponožkami. Sáhnout můžete buď po klasických bavlněných ponožkách, nebo po ponožkách z antibakteriálního bambusového vlákna.
 

Krátké ponožkyKotníkové dámské ponožky

Botasky a plátěnky stále vládnou trendům a do nich se klasické ponožky opravdu nehodí. Bez ponožky vám v nich bude noha klouzat a přivodíte si nepříjemné otlaky, a až se večer vyzujete, nožky vám po fialkách rozhodně vonět nebudou. Proto byste si měli pořídit tzv. sneakers ponožky, které budou působit vkusně, ale zároveň nohu ochrání.
 

Ponožky do turistické obuvi

U pohorek by pro vás měli být tabu tenké bavlněné ponožky. Turistická bota totiž nohu pevně svírá a nadto se v ní noha hodně potí. Pokud se chcete vyvarovat otlakům a chodidlům s odérem dobře uložených syrečků, pořiďte si tlustší bambusové ponožky. Bambus působí antibakteriálně a tlustá ponožka vytvoří příjemný polštář mezi vaší nohou a nepoddajnou botou. 
 

Podkolenky

Pokud v klasických punčocháčích nevydržíte ani minutu, vezměte si k delší sukni alespoň podkolenky. Ty ochrání vaše nohy před chladem a větrem a ještě budete vypadat chic. U podkolenek pozor na délku sukně. Jestliže si obléknete příliš krátkou sukni a k ní navlečete silonové podkolenky, módní policie si na vás smlsne. 
 

Balerínkové ťapky Ponožky do balerínek

Balerínky se hřejí na výsluní pozornosti dívek a dam již několikátým rokem. Tak neodmyslitelně patří ke stálicím jarní až podzimní obuvi, že už vlastně nikdo ani netuší, co se nosilo, než se objevily na scéně. Ani balerínky byste však neměli nosit jen tak naboso. Po pár dnech nošení budou totiž botky nepříjemně zapáchat. Pořiďte si proto téměř neviditelné ponožky do balerínek, které přesně kopírují tvar boty.
 

Ponožky do sportovní obuvi

Stále více lidí propadá aktivnímu stylu života, ke kterému neodmyslitelně patří sportovní obuv. V takovém případě byste rozhodně neměli úlohu ponožek podceňovat a vždy se na sport brát funkční ponožky, které účinně odvádí pot od pokožky a nechají ji dýchat.
 

Ponožky pro diabetiky

Pokud patříte mezi diabetiky, rozhodně si vybírejte kvalitní diabetické ponožky. Ty jsou jednak vyrobeny z antibakteriálních materiálů jako například bambusové vlákno a mají také široký a pružný lem, který vám nebude nohu škrtit. Syndromu diabetické nohy tak můžete správnými ponožkami významně předejít.