JAKÉ SPODNÍ PRÁDLO ZVOLIT POD PLESOVÉ ŠATY

09. 11. 15

Plesová sezóna se blíží a s ní i důležitá rozhodnutí. Jaké šaty si vzít, abyste byla na plese ta nejkrásnější? Nezapomínejte, že dobrý dojem z vašeho zevnějšku tvoří z velké části také výběr spodního prádla, které vám musí perfektně padnout.

 

Podprsenku vybírejte pečlivě

Push-up podprsenkaV plesových šatech obvykle nevypadáte cudně jako schovanka internátní školy. Naopak – vyznačují se hlubokými dekolty, ve kterých se špatně sedící podprsenka obzvlášť vyjímá. Standardním nešvarem českých bálů se bohužel staly podprsenky se špatným obvodem, kdy se nositelce zařezávají do zad a i štíhlým slečnám dokáží vyrobit nepěkné špíčky, nebo naopak příliš velké košíčky, u kterých očekáváte, že prsa každým okamžikem vypadnou z podprsenky ven. Vyberte si proto podprsenku, která vám sedí nejen po obvodu, ale také objemově. Vyzkoušejte například příjemnou push-up podprsenku, která prsa pozvedne, zaoblí a propůjčí jim plnost. Do korzetových šatů si pak vždy berte podprsenku bez ramínek.

 

Zrádné šaty na těloBezešvé dámské kalhotky

Pokud se chystáte na ples v šatech s vyztuženou sukní, otázka kalhotek vás pravděpodobně příliš trápit nebude. I když i v takovém případě je vhodné sáhnout po kalhotkách správné velikosti, aby vám nepadaly nebo se naopak neshrnovaly na místech, kde to dvakrát příjemné není. Visí vám ve skříni upnuté šaty, ve kterých každý záhyb vaší siluety vynikne? Pak si pod ně oblečte bezešvé kalhotky, aby vám figuru nekazily obrysy spodního prádla. Pozor na kalhotky typu tanga. V případě, že nejste majitelkou dokonalé postavy, mohou vám na bocích vytvořit nepopulární "muffiny".

 

Punčochové kalhoty v matném provedení s lehce krycím účinkemPřes punčocháče vlak nejede

Bez punčocháčů nesmíte překročit práh domu, jinak se dopustíte zásadního prohřešku vůči etiketě. Na nohou odhalíte nejvíc kůže z celého těla, proto byste neměli výběr punčocháčů podcenit. U nich se řiďte typem střevíčků, které si hodláte na ples nazout. Čekají na vás v botníku plné lodičky? Tak to si můžete dopřát třeba punčocháče se zeštíhlujícím efektem, které vám zpevní nohy a zamaskují i případnou celulitidu. Těšíte se, až provětráte luxusní sandálky? Do těch si pořiďte co nejtenčí punčocháče, u kterých nebude v otevřených botách vidět špička.
 

 

Přečtěte si také: