JEDNODUCHÝ RECEPT NA DOMÁCÍ PÉČI O CHODIDLA

19. 03. 18

Už jen proto, že naše chodidla nás denně nosí a jsou propojená takřka se všemi orgány v těle, bychom je měli hýčkat. A obzvlášť teď v předjaří. Protože letní sandálky už se dozajista těší, až je vytáhnete ven. Prozradíme vám recept na 30minutový wellness rituál, který hravě zvládnete z pohodlí své koupelny.

 

Suchá, nebo mokrá pedikúra?

Stejně jako v salonu, i doma se vám nabízí dvě varianty péče o chodidla: suchá, nebo mokrá pedikúra. Při suché pedikúře se vynechává vodní lázeň, a na rozdíl od mokré, při které se používá skalpel, se zde pracuje pouze s bruskou.

 

Suchou pedikúru si vychvalují zejména diabetici a lidé náchylní na plísně na nohou. A ačkoliv na trhu najdete nejrůznější druhy vysokorychlostních brusek určených k domácí péči, suchou „pedi“ přenechte zkušené pedikérce a doma dejte přednost raději té mokré.

 

6 kroků k dokonalým a zdravým chodidlům:

  1. Začněte tím, že si na sebe večer vyhradíte alespoň 30 minut.
  2. Nejprve svým chodidlům dopřejte voňavou lázeň. Horká voda totiž změkčí ztvrdlou kůži na chodidlech a tím vaše nožky dokonale připraví na další kroky péče. Pro zesílení efektu přisypte do lázně Rochovu sůl nebo sůl s řebříčkem či výtažkem z mořské řasy. Kapkou oblíbeného éterického oleje zase příjemně opojíte své smysly.
  3. Po zhruba 15 minutách relaxace nohy osušte, vezměte si k ruce lufu a vrhněte se na masážní peeling. Krátkou exfoliací zbavíte svá chodidla odumřelé kůže a ony se vám na oplátku odvděčí sametovou hebkostí.
  4. Pakliže chcete jít opravdu do hloubkové péče, obruste posléze pemzou vše, co peeling nezvládnul.
  5. Po důkladném osušení nakonec přichází na řadu to nejdůležitější – hydratace. Jestliže jste svou kosmetickou poličku doposud nedoplnili o speciální krém na nohy, postačí vám prozatím jakýkoliv hutnější krém. V lepším případě jej nenápadně podstrčte své drahé polovičce s prosíkem o masáž, v horším pak hydrataci převezměte do svých rukou.
  6. Aby se vaše chodidla měla jako v bavlnce, zakončete pečující rituál tím, že své namazané nožky schováte do huňatých ponožek. Chcete-li okusit na vlastní chodidla, jak se chodí po obláčcích, sáhněte po našich dámských ponožkách SOFT SOCKS. Ponožky si nechte klidně i přes noc, protože jedině tak zažijí vaše nožky opravdovou hydratační explozi. Nebo vyzkoušejte naše nové ponožky s hydratujícím efektem WALK & CARE SOCKS.

 

Tip: Se suchou a zrohovatělou kůží si hravě poradí bambucké máslo, kokosový olej i krém s včelím voskem nebo s vitamínem E.

 

Dopřejte si tento rituál alespoň jednou týdně, ale čas od času své nožky svěřte i do rukou profesionálů, a pyšněte se dokonalými chodidly jako ze žurnálu po celý rok, nejen v létě!