Vážení zákazníci, objednávky přijaté do 17. 12. 2020 budou doručeny do Štědrého dne, po tomto datu již budou vyřízeny a expedovány 6. 1. 2021 z důvodu konání inventury. Děkujeme za pochopení.

K ČEMU SLOUŽÍ FUNKČNÍ PRÁDLO

19. 01. 15

Funkční prádlo vám poskytne maximální komfort při jakékoliv indoorové nebo outdoorové aktivitě. Vyzkoušejte jeho přednosti na vlastní kůži!

Sportovci už si dnes život bez prádla z funkčních materiálů neumí představit. Kromě jeho funkčních vlastností vám dopřeje volnost pohybu a velmi příjemně se nosí.

V čem spočívá funkčnost prádla

  • je lehké a prodyšné a použitý materiál odvádí pot mimo pokožku. I v extrémních podmínkách tak jste stále v suchu a nehrozí vám prochladnutí.
  • rychle schne a při namočení nezvyšuje hmotnost
  • funkční termo prádlo v závislosti na použitém materiálu v létě chladí, v zimě hřeje

 

Vyberte si správný materiál

Funkční prádlo si vybírejte v závislosti na aktivitě, kterou v něm chcete provozovat. Na trhu naleznete výrobky jak z přírodních, tak umělých materiálů. Umělé materiály se často kombinují s nanočásticemi stříbra, které účinně likviduje bakterie a zabraňuje tak vzniku zápachu.

  • Polyester (PES) velmi dobře izoluje tělesné teplo. Zároveň nenasakuje, a rychle tudíž schne. Často se vyskytuje v kombinaci například s elastanem, který zajišťuje pohodlí a elasticitu prádla.
  • Polypropylen (POP) vyniká lehkou hmotností a ještě lepšími izolačními schopnostmi než polyester. Funkční prádlo z polypropylenu se vám bude hodit při provozování zimních sportů.
  • Merino vlna patří mezi dražší materiály, ale její unikátní vlastnosti vám vyšší cenu rychle vykompenzují. Přírodní ovčí vlna výborně odvádí pot a vlhkost, v létě vás ochladí a v zimě zahřeje. Navíc je stoprocentně odolná vůči zápachu, což oceníte především při dlouhodobém nošení nebo v extrémních podmínkách.
  • Bambusová vlákna představují novinku mezi funkčními materiály. Stejně jako merino patří mezi termo materiály a působí antibakteriálně.

 

Trojí dělení funkčního prádla

Do první, spodní vrstvy patří funkční prádlo, které přichází do kontaktu s pokožkou (podprsenky, spodní prádlo, tílka, funkční trika, termo prádlo, ponožky…), odvádí od ní vlhkost a udržuje vás v suchu.

Do druhé vrstvy řadíme oblečení, které udržuje správnou tělesnou teplotu, nepropustí k tělu chladný vzduch a odvádí vlhkost dále od těla (mikiny, roláky).

Poslední, třetí vrstva se podílí na udržení tělesného tepla a zároveň vás chrání před nepříznivým počasím a větrem (nepromokavé bundy, větrovky, kalhoty…).

 

Jak o funkční prádlo pečovat

Funkční prádlo perte šetrně v pračce na maximálně 40 °C. Nikdy nepoužívejte aviváž, ani ho nesušte v sušičce. Zničili byste tím jeho jedinečné vlastnosti.

Poradna Tags List

Silonky Dámské prádlo