KDY JE NEJLEPŠÍ ČAS, OBLÉKNOUT PRVNÍ DÍVČÍ PODPRSENKU?

14. 02. 16

Od kolika let je vhodné začít nosit podprsenku? Existuje na to nějaké pravidlo? A jaký druh prádla v dnešní široké nabídce vlastně zvolit? Poradíme vám.

 

Každá dívka dospívá v jiném věku

Dospívajícím slečnám stačí po dlouhou dobu pouze košilka pod triko, která jim zahřeje bedra a zároveň bude působit jako neprůhledná vrstva. Každá dívka dospívá v jiné fázi svého života, a proto neexistuje univerzální návod, kdy s nošením první dívčí podprsenky začít. Obecně by to mělo být ve chvíli, kdy mladé dámě začnou růst prsa nebo kdy o prádlo sama požádá.

 

Jděte na to pomaluPodprsenka bez kostic

V začátku představuje nejlepší volbu sportovnější podprsenka bez kostic. Přechod z košilky bude plynulejší a pohodlnější. Sportovní podprsenky vynikají příjemným materiálem a nejsou vyztužené. V dalším kroku můžete přejít k vyztuženému prádlu. Podprsenka s kosticemi primárně drží ňadra a podpírá je. Podprsenky s kosticemi a vyztužením najdete již od košíčků velikosti a patří mezi vhodnou první podprsenkou pro dívky.

 

Pozor na správnou velikost

Vždy je lepší, pokud zvolíte podprsenku s nastavitelnými ramínky i zapínáním. Materiál se v průběhu nošení opotřebovává a vytahuje a obvod včetně ramínek budete muset upravovat. Zadní část podprsenky, tedy díl se zapínáním, by nikdy neměl sahat nad lopatky ani nevzhledně vyčuhovat z oblečení. V případě, že podprsenka vykukuje, pravděpodobně jste zvolili špatnou velikost.

 

Push-up prádlo

Dívky, které jsou s velikostí ňader nespokojené a chtějí je větší, mohou nosit push-up podprsenku. Opticky dodá na objemu a vytvoří požadovaný efekt. Push up prádlo zároveň vyniká svou nenápadností pod oblečením.

Zboží si můžete nechat zaslat poštou, kurýrem nebo osobně vyzvednout v Zásilkovně. Nepoškozené zboží máte právo vrátit do 14 dnů.
 

 

 

Poradna Tags List

Linie podprsenky