NOSÍ SE JEŠTĚ VŮBEC LEGÍNY?

02. 10. 17

Legíny jsou skvělým kouskem oblečení: jsou elastické, zahřejí a nikde nepřekážejí. Skvěle se v nich cvičí nebo odpočívá. Jak je to ale s jejich nošením ven?

 

Legíny nejsou kalhoty!

Při oblékání legín je dobré myslet na to, že tento kousek stále patří do spodního prádla. Černé a tmavé barvy legín opticky zeštíhlují, ale pouze pokud jsou doplněné delším topem, nebo šaty. A to je obecně jedno z několika pravidel, kterého je vhodné se držet při jejich nošení: Nenosit legíny místo klasických kalhot. Tak byste si mohly uříznout pořádnou ostudu. Není totiž nic nevhodnějšího než prosvítající spodní prádlo nebo zvýraznění nelichotivých partií.

 

Správná velikost je základ

Pokud je chladněji a vy chcete i přesto vyrazit v šatech, či sukni, jsou legíny skvělou volbou. Můžete jimi také podtrhnout ležérní styl, pokud je doplníte oversize mikinou nebo dlouhým trikem. V každém případě je důležité, aby vám prádlo sedělo. Pokud vám totiž legíny někde plandají a jsou volné, vypadá to spíš, jako byste se zapomněla převléknout z domácích tepláků.
K opotřebovaným kouskům proto buďte nemilosrdné a nové legíny pořizujte kvalitní, aby vydržely více než jedno praní. Černé legíny padnou každému a vyzkoušet můžete také speciální zeštíhlující legíny.

 

Důležitým parametrem je také délka

Jako doplněk na běžné nošení k dlouhému topu nebo šatům vybírejte vždy legíny dlouhé ke kotníkům. Tříčtvrteční legíny vám udělají silnější postavu a celkový dojem nebude působit hezky. Pokud si jdete zaběhat nebo zacvičit jógu, kratší legíny mohou být naopak pohodlnější.

 

Soudnost především

Berte v potaz proporce své postavy, to platí u jakéhokoli oblečení, ale u legín dvojnásob. Tento kalhotový typ spodního prádla je vhodný pro každého, pokud jde o sport nebo o domácí pohodlí. Co se týče outfitu do práce, školy, nebo do divadla, je někdy lepší sáhnout po klasických silonkách.
 
 
Přečtěte si také: