DBEJTE NA ETIKETU – NOSTE SILONKY

14. 07. 15

Punčochy patří do dámského šatníku od nepaměti. Časem získaly tolik na důležitosti, že na ně myslí ve svých pravidlech i etiketa.

Silonky náleží k výbavě každé správné dámy. Marná sláva, s nahýma nohama nebudete nikdy působit tak elegantně a distingovaně jako v tenkých silonových punčocháčích. Jaká jsou teda zlatá pravidla, kterých byste se měli při nošení silonek držet?

 

Na ples jako princezna

I když je toto pravidlo ženami hojně porušováno, k jakékoliv formální záležitosti (a tou ples bezpochyby je), byste si měli punčocháče vzít. Bosé nohy na společenské akci jsou prostě nepřijatelné. S vpravdě hamletovskou otázkou "Nosit či nenosit?" souvisí také výběr vhodné obuvi. K lodičkám se punčochy hodí bez diskuzí, ovšem vášně vyvolávají páskové sandálky. Právě ty si, společenským pravidlům navzdory, vybojovaly své místo mezi společenskou obuví. I když přísně vzato jsou taktéž nepřípustné, protože ukazují prsty na nohou.

 

Silonky vs. sandálkySilonky bez zesílené špičky a paty

Když se na plese rozhlédnete kolem sebe, jsou sandálky v početní převaze a silonky do nich nosí jen málokterá žena. Znalci etikety skřípou zuby, účastnice internetových diskuzí vehementně brání své nožky opálené ze solária, které chtějí na plese ukázat a ne schovávat do silonek. Pravdou zůstává, že i do titěrných střevíčků byste silonky nosit měli. Samozřejmě ne ty klasické, ale bez zesílené špičky a paty. Vyrábějí se tak tenké, že jsou i v otevřených botách takřka neviditelné. Pokud se obáváte, že vám někdo ve víru tance na nohu šlápne a silonky roztrhne, přibalte si do kabelky náhradní.

 

Samodržící punčochyA co v zaměstnání?

Pokud pracujete na pozici, kde se účastníte obchodních jednání a obědů či večeří, jsou pro vás silonky povinností. Výhodou je, že je můžete vyměnit za samodržící punčochy, a tak si například v horkých letních dnech ulevit. Během běžného pracovního dne, kdy vás žádné formality nečekají, silonky nosit nemusíte. Předpokládá se ovšem, že budete mít sukni alespoň po kolena.

 

 

 

Přečtěte si také:

 

Poradna Tags List

Silonky