OBJEVTE VÝHODY BAMBUSOVÉHO SPODNÍHO PRÁDLA

27. 05. 19

Narazili jste na bambusové spodní prádlo a říkáte si, co na něm všichni vidí? Pak nám dovolte, abychom vás seznámili se všemi jeho vlastnostmi a přednostmi, které ho ve světě spodního prádla řadí na pomyslnou špičku.

 

V čem je bambusové prádlo jiné?

Možná už jste se setkali s bambusovým povlečením nebo s dalšími textiliemi, na jejichž výrobu se již od 20. století tento materiál používá. Bambus patří mezi obnovitelné zdroje a díky tomu, že se nemusí nijak chemicky ošetřovat, se do něj při výrobě vláken nedostanou žádné pesticidy ani jiná chemie. Právě to odlišuje bambusové spodní prádlo od klasického bavlněného prádla. Při čtení dále ovšem zjistíte, že to zdaleka není jen o tom, mít na sobě něco ekologického a bio.

 

Bambusové spodní prádlo je jemné, prodyšné a vysoce absorpční

Jakmile vezmete do ruky kousek bambusového spodního prádla, překvapí vás jeho jemnost, která velmi připomíná hedvábí. Spousta lidí mu dává přednost právě proto, že se opravdu příjemně nosí, nikde neškrtí ani nekouše. Jeho hlavní výhoda ovšem tkví v jeho funkcích, konkrétně ve vysoké míře prodyšnosti a schopnosti absorbovat vlhkost. Funkčnost bambusového spodního prádla se projevuje i tak, že vás v zimě zahřeje a v létě naopak hezky chladí, protože zůstává vždy o pár stupňů chladnější než třeba bavlna.

 

Ideální pro alergiky, diabetiky i sportovce

Věty začínající slovy “Vědci zjistili…” zavání další bezobsažnou informací, uznáváme, nicméně v tomto případě vědci skutečně dokázali, že se v bambusovém vlákně nachází látka zvaná “bamboo kun”, která vyniká antibakteriálními vlastnostmi a schopností ničit bakterie a plísně, dokonce i zlatého stafylokoka. To ocení zejména lidé s citlivou pokožkou, ženy trpící na vaginální mykózy, ale také diabetici, kteří mají speciální nároky na spodní prádlo.

 

Bambusové ponožky

Je důležité, aby chodidla diabetiků byla stále v suchu a chladu, o což se spolehlivě postarají právě bambusové ponožky. Avšak u diabetiků není ve hře pouze optimální teplota těla, ale také zvýšený komfort. Z důvodu poškozených nervových zakončeních většinou diabetici nedokážou včas odhalit, že se jim nějaký kus oblečení nebo prádla zařezává do kůže. Jakmile to zjistí, mnohdy už je pozdě a na těle vznikají špatně se hojící rány. Bambusové ponožky jsou naštěstí velice pohodlné a žádné otlaky s nimi nehrozí.

 

Poradna Tags List

Dámské prádlo