PLESOVÁ SEZÓNA KLEPE NA DVEŘE, NEPODCEŇTE PADNOUCÍ SPODNÍ PRÁDLO

29. 11. 17

Přestože v maturitním ročníku už pravděpodobně dávno nejste, královnou plesu však můžete být i tak. Věřte nám, že už pouhé přečtení tohoto článku vám nasadí pomyslnou korunku. Ponořte se s námi do blyštivé plesové atmosféry a získejte užitečné rady, které z vás udělají zářivý diamant každého plesu. 

Ještě, než začneme, rádi bychom vám připomněli jedno otřepané, a přitom mnohdy opomíjené pravidlo: v jednoduchosti je krása. A stejně tak i v detailech.

 

Pod uplé šaty jedině spodní prádlo beze švů

Představte si situaci - jste na večírku a kolem vás se mihne krásně upravená žena, která díky své lesklé hřívě vypadá, jako když si právě odběhla z natáčení reklamy na šampón. Oči sklouznou k napěchovanému dekoltu a vy máte v tu ránu sto chutí uznale hvízdnout. Krásná neznámá se potom otáčí a vám se naskytne vskutku děsivý pohled. Obrys tmavých kalhotek pod bílými šaty.

Objem sice dělá dojem, ale v tomhle případě je lepší než na objem sázet spíše na jedno ze základních pravidel plesového stylingu.

Bezešvé spodní prádlo vás podobných faux-paus ušetří. Ať už máte světlé či tmavé šaty, barva toho, co máte pod nimi, by s nimi měla být v jisté symbióze. Skvělou službu vám prokáží příjemné bezešvé kalhotky v klasické černé nebo bílé barvě.

 

Ramínka ven, ale ne od podprsenky

Na letošní plesovou sezónu jste si pořídila krásnou róbu bez ramínek a těšíte se, až ji vynesete. No dobrá, ale co pod ni? Nejspíš ze svého prádelníku “vykramaříte” všechny podprsenky, abyste posléze zjistila, že žádná z nich jako na potvoru nemá odepínací ramínka. Posíláme vám zachránce v podobě vyztužené podprsenky bez ramínek. Díky silikonovým proužkům navíc zůstane podprsenka celý večer tam, kde má.

 

Jak je to se silonkami?

Nosit, nenosit, kdy ano, kdy ne, jak silné, jakou barvu... občas to může být matoucí. Etiketa hlásí, že při významné společenské události, jakou ples rozhodně je, se holé nohy netolerují. Stejně tak nepřipadají v úvahu sandálky či lodičky s otevřenou špičkou. Pokud jste ale rebelka a na etiketu nehrajete, do otevřených bot zvolte alespoň tělové silonky bez zesílené špičky.

Barva silonek závisí na vašem uvážení, při čemž už dávno neplatí, že ke světlejším šatům se hodí jedině tělové silonky. Jestliže se ovšem rozhodnete právě pro ně, dbejte na přirozenost. Perfektní volbou jsou třeba neviditelné silonky o tloušťce 11 DEN.

 

Nohy jako laňka

Tajemství krásných nohou tkví nejen v jejich tvaru a vyrýsovanosti lýtek, ale také ve vzhledu pokožky, jež by měl být v plesové sezóně perfektní o to víc. Sportovkyně nám jistě dají za pravdu, že ne vždy se podaří vyhnout modřinám či jakýmkoli jiným šrámům, nehledě na to, zda je léto nebo zima. BB Cream patří sice v první řadě na obličej, vy ale jeho efektu využijete i na nohy, a to v podobě BB Cream silonek, které spolehlivě zakryjí veškeré nedostatky, stejně jako make-up. Nezní to fantasticky?

Na závěr jeden malý tip: v kabelce vždy noste alespoň jedny náhradní silonky. A pro hlavy děravé tu máme speciální S.O.S článek o tom, jak se zbavit oka na punčoše.

Ačkoli to, jaké šaty nebo silonky si na ples obléknete, je podstatné, mějte na paměti, že základním stavebním kamenem každého outfitu je sebevědomí. Takže, hlavu vzhůru, narovnejte se...a vkročte do letošní plesové sezóny pravou nohou.