PODPRSENKOVÝ SLOVNÍČEK: JAKÁ PODPRSENKA SE HODÍ PRO VAŠE ŇADRA?

31. 10. 18

Podprsenka je jako kouzelný prsten – dokáže poprsí pozvednout, zvětšit i zmenšit, také zkrášlit nebo dokonce úplně změnit jeho tvar. Avšak čím více schopností podprsenky mají, tím těžší je najít tu správnou. Nahlédněte s námi do kompletní encyklopedie podprsenek a udělejte si jasno nejen v názvosloví, ale i v tom, která podprsenka se hodí právě pro vaše poprsí.

 

 

Klasická vyztužená podprsenka

Začneme klasikou. Tou jsou vyztužené podprsenky, které dost možná převládají i u vás v prádelníku. Aby také ne, naprosto perfektně se přizpůsobí vašemu poprsí a zajistí mu dostatečnou oporu, o jejich pohodlí nemluvě. Klasické vyztužené podprsenky se pyšní nepřeberným množstvím provedení a materiálů, nalezení té dokonale padnoucí tak mnohdy bývá oříšek. Něco nám říká, že ultra hebká a přilnavá Perfect Soft Bra vám tento oříšek pomůže rozlousknout.

Typ prsou: Všechny typy prsou.

Kdy ji nosit: Vždy, když chcete dosáhnout hezkého dekoltu i pohodlí.

 

Push-up podprsenka

Podprsenky s push-up efektem poprsí úžasně pozvednou a zvětší, a to až o dvě čísla. Řadí se tak mezi nejoblíbenější a nejprodávanější druhy podprsenek, jejichž efekt mají v oblibě jak ženy, tak i muži. Push-up podprsenka neboli tzv. „pushupka“ má na rozdíl od vyztužené podprsenky většinou vyjímatelné – gelové nebo látkové – vycpávky. Toužíte-li po abnormálním zvětšení, sáhněte po super push-up podprsence.

Vhodná pro: Menší, povislá, nedůrazná prsa – košíčky A, B.

Kdy ji nosit: Vždy, když zatoužíte po větším a důraznějším poprsí.

Tip: Přečtěte si, jak správně vybrat push-up podprsenku.

 

Podprsenka bez výztuže

Nevyztužené podprsenky si vás získají líbivým vzhledem a častým krajkovým provedením. Poprsí nedodávají téměř žádnou podporu, jelikož v nich nenajdete vycpávky a mnohdy ani kostice, zato však bývají velmi pohodlné. Někdy se také nazývají měkké podprsenky.

Vhodná pro: Kulatá, menší, přirozeně pěkně tvarovaná prsa – košíčky A, B.

Kdy ji nosit: Pod vykrojený top, když vám vadí kostice nebo když jste spokojení s tvarem svých prsou.

 

Polovyztužená podprsenka

Zlatou střední cestou mezi vyztuženými a nevyztuženými podprsenkami jsou polovyztužené podprsenky. Zatímco spodní část jejich košíčků je vyztužená a postará se o mírnou oporu, vrchní část košíčku na vás díky své měkkosti hezky přilne. Nejvíce je ocení ženy s větším poprsím.

Vhodná pro: Větší prsa – košíčky C, D.

Kdy ji nosit: Vyžadujete-li maximální oporu a krásný dekolt.

 

Podprsenka bez kostic

Podprsenky bez kostic poskytují ňadrům přirozenou oporu a jejich nositelce zase maximální pohodlí. Seženete je v různých provedeních – od krajkových až po hladké, přičemž typově spadají do podprsenek bez výztuže.

Vhodná pro: Pevná, menší prsa – košíčky A, B.

Kdy ji nosit: Tento typ podprsenek často mívá trojúhelníčkový tvar košíčků a sexy vzhled, takže je můžete bez problému nechat vykukovat pod vykrojeným topem

 

Samodržící podprsenka

Kouzlo samodržících podprsenek spočívá v tom, že nemají ramínka a leckdy ani obvodový pás, přesto však drží jako přikované. Zásluhu na tom má jejich unikátní design v čele se silikonovými pásky uvnitř košíčků. Některé typy samodržících podprsenek dokonce umí poprsí i mírně pozvednout, patří mezi ně kupříkladu ikonická Wonderbra, která vašemu dekoltu dodá na svůdnosti i ženskosti.

Vhodná pro: Menší prsa, ale kvalitní dobře drží i na větších.

Kdy ji nosit: Pod topy či šaty bez ramínek nebo s vykrojenými zády.

 

Kojící/těhotenská podprsenka

Už v počátku těhotenství se prsa zvětšují, ke konci leckdy až o dvě čísla. A co teprve po porodu – prsa se nalévají a těžknou, takže příjemná, pohodlná a kvalitní podprsenka je pro ženy v tomto období nutností. Stejně tak pokud žena kojí, kojící podprsenka se pro ni stává každodenní nezbytností, díky níž může miminko pohodlně a diskrétně nakojit a zároveň ulevit svým ztěžklým prsům. Odborníci nejvíce doporučují kojící podprsenky bez kostic.

Vhodná pro: Zvětšená a nalitá prsa důsledkem těhotenství a porodu.

Kdy ji nosit: Během těhotenství, po porodu, při kojení.

 

Sportovní podprsenka

Existuje několik druhů sportovních podprsenek, každá se však hodí pro jiný typ sportovní aktivity. Dělí se na kompresní a nekompresní a všechny se vyznačují schopností zvýšené opory. Kompresní sportovní podprsenky se přetahují přes hlavu – stejně jako naše Racer Back Bra. Nemají zapínání a výborně se hodí na jógu či pilates. Oproti tomu nekompresní sportovní podprsenky mívají kromě zapínání i vyztužené košíčky a jsou ideální třeba na běh.

Vhodná pro: Všechny typy prsou.

Kdy ji nosit: Při jakékoliv fyzické zátěži.

 

Bardotka/Balconette

Jak už název napovídá, podprsenka typu Bardot podědila své jméno po slavné francouzské herečce Brigitte Bardot, která ji svým nošením v 60. letech proslavila. Bardotka se často skrývá i pod názvem balconette a najdete ji jak ve vyztuženém, tak i nevyztuženém provedení. Podprsenku s balkónovým střihem poznáte velmi snadno – její ramínka jsou umístěná po stranách košíčků a spolu s rovně střiženým dekoltem prsa dokonale pozvednou.

Vhodná pro: Sluší každému poprsí, takže směle do ní!

Kdy ji nosit: Když chcete zvýraznit horní linii prsou, pod topy bez ramínek nebo do hlubších výstřihů

 

Bralette

Bralette podprsenky – lidově braletky, se typově řadí k nevyztuženým podprsenkám bez kostic. Mezi jejich poznávací znamení patří luxusní krajkové provedení a zajímavý střih. Přirozeně zvýrazní tvar prsou a rozhodně si nezaslouží být schované pod tričkem.

Vhodná pro: Menší prsa – košíčky A, B.

Kdy ji nosit: Při speciálních příležitostech a pod trička s průstřihy.

 

Ačkoliv to možná nevypadá, vyznat se ve světě podprsenek není až taková věda, pokud víte, po které kdy sáhnout. Teď už jen vybrat správnou velikost a přečíst si, jak podprsenky správně prát, aby byly stále jako nové.