PONOŽKY A LETNÍ OBUV: MÝTUS NEBO REALITA?

21. 06. 16

Léto klepe na dveře a k letním šatům se hodí nejlépe sandálky, balerínky a jiná letní obuv. Jak přežít horké měsíce bez otlaků a odřenin? Kupodivu v ponožkách!

Ať je léto nebo zima, v ponožkách je vždy primaPonožky do balerínek

Jestliže vás trápí puchýře nebo odřeniny pokaždé, když si vyrazíte ve svých letních botkách naboso, ponožky prostě potřebujete. V létě se vám také noha potí více než v chladných obdobích kalendářního roku, z čehož se radují bakterie libující si v potu, dávají se do práce a vy večer při zutí svých oblíbených balerínek zápachem omdléváte. Zatnout tipec zákeřným mikroorganismům vám pomohou ponožky se speciální úpravou vlákna, které bakteriím nedovolí pot rozkládat.
 

Znáte ponožky do balerínek neboli ťapky?

Do subtilních střevíčků, jakými něžné balerínky jsou, potřebujete nenápadné ponožky. Seženete sice i klasické bavlněné ponožky do balerínek a vyrábějí se dokonce v mnoha barvách, ale jejich vykukující okraje opravdu příliš esteticky nepůsobí. Sáhněte proto raději po silonkových ponožkách do balerínek. U Bellindy seženete dokonce silonové ponožky Ballerinas, které jsou utkány z funkčního vlákna likvidujícího bakterie a zápach, takže už se nemusíte děsit chvíle, až se z balerínek někde zujete. Silonkové ponožky působí v otevřených balerinkách velmi nenápadně a dají tak vyniknout zdobení boty.
 

Nepařte se v punčocháčích

Strávit celý den při tropických teplotách v punčocháčích je nejenom nepříjemné, ale taky si tím koledujete o nepříjemnou kvasinkovou infekci. Pokud si netroufáte jít v šatech jen tak naboso, kupte si midi šaty, jejichž lem končí v polovině lýtek, a k nim si pořiďte silonové podkolenky. Vykouzlí vám hezká lýtka a zároveň se vyhnete nepříjemným odřeninám a otlakům od řemínků sandálek. Přitom se nebudete muset celý den trápit v upnutých silonkách, naopak – v sukni či šatech se budete cítit vzdušně jako motýlek. 
 
 
Přečtěte si také:

Poradna Tags List

Funkční ponožky