SPORTUJETE? POŘIĎTE SI FUNKČNÍ PONOŽKY!

07. 09. 15

Rozhodli jste se sportovat, ale po vyzutí tenisek v šatně omdléváte? Pořiďte si speciální ponožky na sport, které nepříjemný zápach výrazně omezí. Se svou sportovní taškou už nebudete muset zacházet jako s odjištěným granátem a ještě budete mít nohy v suchu.

 

Proč se potíte?

Pocení pomáhá regulovat teplotu organismu. V momentě, kdy teplota stoupne nad únosnou mez, se člověk začne potit, a tím se ochladí. Zdravý jedinec vypotí za den asi jeden litru potu. Za normálních okolností se pot odpaří, ale v případě nohou tomu brání boty, díky kterým zůstávají běžné ponožky vlhké. Toho využívají bakterie, pot rozkládají a vzniklé kyseliny máselná a mravenčí způsobí typický nepříjemný odér. Zápach nohou mohou mít na svědomí také plísňová onemocnění.
 

Sportovní ponožkyDámské sportovní ponožky

Ať už hrajete squash nebo běháte za kopačákem, potíte se víc než obvykle. Proto potřebujete ponožky, které budou díky použitým materiálům prodyšné a vyrobené speciální technologií, aby látka účinně odváděla pot od vaší kůže. Jedině tak se k potu bakterie nedostanou. Inovativní funkční ponožky DRY&COOL působí proti bakteriím a perfektně vám k noze sednou. Neshrnují se, a tím pádem vám nehrozí bolestivé otlaky. Ručně řetízkovaná špička vaše pohodlí završí.
 
 

Bambusové ponožky

Bambusové vlákno se na textilním trhu objevilo teprve před pár lety a od té doby jeho obliba strmě roste. Látky z něj vyrobené jsou na omak velmi příjemné, absorbují až 4krát více vlhkosti než obyčejná bavlna a navíc neutralizují zápach. Bambus totiž oplývá antibakteriálními a antifungicidními účinky. To znamená, že na vašich nohou vyhlásí válku všem bakteriím a plísním a nedá jim sebemenší šanci. Ponožky z bambusu by proto neměly chybět v šatníků žádného zapáleného sportovce.
 
Kupte si funkční nebo bambusové ponožky a vyzkoušejte jejich skvělé vlastnosti na vlastních nohou.
 
 
Přečtěte si také: