PROČ BYSTE MĚLA NOSIT KOŠILKU

01. 06. 15

"A nezapomeň si vzít košilku!" Tuto větu jste z úst své maminky slýchávali každou chvíli. Co je na ní ale pravdy? Zjistili jsme za vás, na jaké zdravotní problémy si bez košilky zaděláváte.

Během dospívaní jste si o košilce mysleli svoje (a rozhodně ji nenosili), s přibývajícími lety jí začínáte přicházet na chuť. Nic jiného vám totiž v chladných ročních obdobích nezakryje a nezahřeje záda, která vám vykukují zpod svetru, tak dobře jako košilka. A že není těžké tímto způsobem nastydnout, vám potvrdí 9 žen z deseti. Co vám všechno hrozí?

 

Zánět ledvin

Abyste dostali zánět ledvin, stačí nachladnout od zad nebo nohou. To oslabí vaši imunitu a patogenní bakterie, které nebohá imunita držela na uzdě, se přemnoží a způsobí zánět. Jakmile vás začnou pobolívat záda, měli byste zpozornět. Nepříjemný pocit totiž snadno přeroste v úpornou bolest, která vás donutí chodit v předklonu a zvracet. Se zánětem ledvin musíte neprodleně navštívit svého lékaře a ten vám nasadí antibiotika. Zanedbaný zánět totiž může poškodit ledviny a způsobit dokonce otravu krve.

 

Bolest bederní páteře

Prochladnutí se velmi rychle projeví také ztuhlými a bolavými zády, kdy bolest přechází až do křečí. V takovém případě byste měli zůstat v klidu a teple a počkat, až obtíže přejdou. Pro zmírnění obtíží si můžete vzít prášek proti zánětu a bolesti, případně si záda natírat mastí či gelem s analgetickým účinkem. Pokud bolest během pár dnu nepoleví, běžte k lékaři.

 

Zánět vaječníků

Obávanou nemoc našich babiček a maminek neberte v žádném případě na lehkou váhu. Opět ho mají naFormující košilka

svědomí nepřátelské bakterie, které využijí oslabení organismu chladem a vezmou vaše vnitřní orgány útokem. Jakmile vás začne podezřele pobolívat podbřišek nebo v něm budete mít křeče, případně začnete nečekaně krvácet, rozhodně se neprodleně vydejte ke svému lékaři. Neléčený nebo pozdě léčený zánět vaječníků totiž způsobuje neplodnost.

 

Vyhněte se zdravotním problémům

Pokud chcete všem těmto obtížím předejít, teple se oblékejte. A právě při tom vám bude košilka nedocenitelnou pomocnicí. Přesně tak, jak tvrdily maminky a babičky. Přilehne těsně k tělu a ochrání všechny problematické partie, které jsou na nastydnutí náchylné.

 

Poradna Tags List

Bavlněné košilky