SEZNAM VĚCÍ, KTERÉ VÁM NA DOVOLENÉ NESMÍ CHYBĚT

22. 08. 17

Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte, co si s sebou zabalit? Sepsali jsme pro vás malý tahák, který vám s tím pomůže. 

To nejdůležitější na cestyCo si připravit na cesty

 
Doklady, telefon, nabíječku, peníze - pokud byste na cesty vyrazili pouze s touto výbavou, přežijete. Teď se na to podíváme trochu zblízka. Ve státech Schengenského prostoru si vystačíte pouze s občanským průkazem, ale všude jinde po vás budou úředníci vyžadovat pas. Platný pas. Na to si dejte velký pozor, některé země dokonce chtějí, aby byl pas platný ještě 6 měsíců od data, kdy do země vstoupíte. Vše si zjistěte. Také se ubezpečte, že ve vaší cílové destinaci používají stejné zásuvky jako my. V některých případech budete potřebovat přechodku, abyste si nabili telefon. A co dodat k penězům? Snad jen to, abyste si důkladně nastudovali kurz, než se vydáte do první směnárny. Peníze jistě dokážete utratit mnohem příjemnějším způsobem než u nekalého obchodníka. 
 

Něco na sebe se bude také hodit

 
A jdeme balit oblečení. Jak se tohoto úkolu nejlépe zhostíte? Tak v první řadě si udělejte kávu, hoďte si nohy nahoru a trochu se zasněte. Co na svých cestách plánujete všechno podnikat? Čekají vás každý den luxusní večeře? Nebo snad hodláte celou dovolenou chodit po horách? Každý z nás je jiný a zažije různé věci. Zkuste si to své dobrodružství představit. Den po dni. A během toho snění si průběžně zapisujte, co máte zrovna na sobě. Samozřejmě, realita se nakonec bude od představ lišit, ale vy alespoň získáte nějaký seznam, a nebudete tak s sebou vláčet polovinu věcí naprosto zbytečně. 
 

Ženy to mají náročnější 

 
Ženy to mají při balení věcí mnohem těžší. Moc dobře vědí, že hnědý pásek se absolutně nehodí k jejich oblíbeným černým botám a to ani nemluvíme o spodním prádle. Pod bílé šaty si musí vzít tělové kalhotky i tělovou podprsenku, na sport bezešvou nevyztuženou podprsenku a na romantické večery push-up podprsenku, která jim vykouzlí neodolatelný výstřih. Když žena balí věci, je to v podstatě velmi komplikovaný proces. 
 

Co by se vám mohlo ještě hodit

 
Zatím zdaleka nejsme u konce. Věcí, které při cestách budete potřebovat, je mnohem více. Co třeba? Cestovní pojištění, řidičák, platební karta, mapa, foťák, lékárnička. To bychom měli ten základ. Pokračujeme v krasojízdě: plavky, boty do vody, brýle, opalovací krém, deka na pláž a slovník. Dále nezapomeňte také na hygienické potřeby, jídlo, pití a nějakou zábavu - knihu, mp3 přehrávač, časopisy, křížovky...a co třeba karty? 
 
 
Přečtěte si také: