SILONKY A PUNČOCHÁČE PODLE TYPU PŘÍLEŽÍTOSTI

29. 11. 17

Co se šatů týče, “malé černé” by vám v šatníku neměly chybět. A stejně tak i říši punčoch dominuje osvědčená klasika, a to v podobě “tenkých černých”, s nejčastějším označením 40 DEN. V kanceláři vám zaručí pohodlí a v chladnějších dnech vaše nožky neofoukne. Není ale škoda skončit u rutiny a ze skříně ráno co ráno vytahovat jedny a ty samé punčocháče? V dnešním článku vám prozradíme, jaké barvy a typy punčocháčů či silonek se hodí pro jaké příležitosti. Ať už se chystáte do práce, na ples, či jen na odpolední kávu s kamarádkou, měly byste vědět, po čem sáhnout, a také, proč se nebát experimentovat.

Jaké silonky nosit do kanceláře?

Na každodenní nošení se skvěle hodí již zmiňovaná černá klasika. Jeden by si myslel, že s tou nemůžete nikdy šlápnout vedle, ale opak je pravdou. I tady byste se měly držet několika psaných i nepsaných pravidel.

V létě a na jaře jsou praktičtější slabší silonky, než již zmiňované punčocháče 40 DEN. Zvolte třeba kvalitní a ultra hebké silonky FLY PANTYHOSE 15D, a ihned poté si na své nohy pořiďte zbrojní pas.

O tom, zda jít v létě do práce bez silonek, rozhoduje firemní dress code, váš instinkt, anebo šéf, jemuž se holé nohy překvapivě nemusí líbit. Jestliže pracujete v prestižní firmě nebo ve významné instituci, bez silonek se ani v parných dnech neobejdete. Nejlepší volbu proto představují “samodržky” - zmírníte v nich své kancelářské trápení a budete se cítit mnohem pohodlněji.

Pokud vám již černá klasika připadá ohraná, pořiďte si punčocháče s kostkovaným vzorem nebo s jemnou krajkou. Budete působit originálně a sofistikovaně zároveň.

 

Rande

Jestliže chcete, aby vaše nožky byly v sychravějších dnech v teple a přitom stále sexy, sáhněte po některých z našich zimních punčocháčů. S THERMO punčochami z meryl vlákna si zachováte ženskost i v těch největších mrazech. Každý sněhulák by vám je záviděl, kdyby měl nohy.

Pokud máte černou opravdu v oblibě, zkuste ji ze svého outfitu čas od času trochu ubrat, ať nepůsobíte jako černá vdova. Před tmavou sukní dejte klidně přednost něčemu výraznějšímu. Co třeba taková hnědá nebo vínová semišová sukně? V černých silonkách jí dáte krásně vyniknout.

 

Plesová sezóna se blíží

Ženy vytahují ze svých skříní šaty, jejichž čas po dlouhém čekání opět nadešel. Z botníku natěšeně vytahují luxusní lodičky, a při pouhém pohledu na ně se jim nadšením rozzáří oči. Objeví-li se pak u dveří tanečního sálu, všem mužům se rozsvítí jakbysmet. Pokud máte ovšem nevhodně zvolené silonky, jejich oči vzápětí pohasnou. A ještě horší je varianta, když se vám na nich po pár skleničkách vína vytvoří oko. Že půjdete raději bez nich? Jen to ne! Tím se dopustíte vážného módního přešlapu vůči etiketě. Pamatujte také, že ples si žádá boty s uzavřenou špičkou.

Volba punčocháčů pro takto formální akci závisí zejména na typu a barvě střevíčků i šatů. Nejste-li příznivkyní tělových silonek, bez obav natáhněte černé. Už dávno totiž neplatí, že ke světlým šatům se tmavé silonky nehodí. Ba naopak. S tenkými černými silonkami si vykouzlíte opravdu sexy nohy, v čemž také spočívá výhoda oproti jejich sesterské světlejší variantě. Skvělou službu vám udělají i punčochy se zeštíhlujícím efektem. Nakonec obujte černé lodičky a nechte ostatní hosty v domnění, že vaše nohy nemají konce.

V případě, že sáhnete po tělových silonkách, jejich barva by měla korespondovat s barvou vaší pleti. U tělových silonek jde především o to, aby působily co nejpřirozeněji, proto dejte přednost matným před těmi lesklými.

 

Ve víru velkoměsta

Výběr punčocháčů nemusí být jen nudná záležitost. Co se trochu odvázat a obohatit svou klasickou sbírkou něčím veselejším? Barevné punčocháče pozvednou váš městský outfit na úplně jiný level. Třeba s takovým béžovým trenčkotem a královsky modrými nebo vínovými punčocháči vás nikdo nepřehlédne. Se žlutými zase rozbijete jinak pochmurný outfit a vnesete tak do zimních ulic trochu života.