SVĚŽÍ NOHY PO CELÉ LÉTO. JAK NA TO?

20. 06. 19

Věděli jste, že teplota našich nohou dokáže celkově ovlivnit to, jak se cítíme? A obzvláště v parném létě jsou nohy „v suchu a v pohodě” základem toho, abychom se cítili dobře a komfortně. Sepsali jsme pro vás 3 jednoduché triky, jak si udržet svěží nohy po celé léto.

 

1. Prodyšná obuv je základ

I v létě nejspíš párkrát vyměníte sandálky a žabky za uzavřené boty, ať už vás k tomu donutí sport, výlet do přírody nebo vícedenní trek v horách. V každém takovém případě od bot vyžadujte prodyšnost a lehkost.

Výborné jsou i na městské pobíhání například běžecké boty – jsou lehké, prodyšné a pohodlné. Na trek do přírody nebo na horskou turistiku doporučujeme sáhnout jedině po kvalitních pohorkách, ideálně s prodyšnou Gore-Tex membránou, která dokonale odvádí vlhkost.

 

2. Do balerínek jedině s neviditelnými ponožkami

Nosíte v létě rády balerínky? Pak asi moc dobře znáte ten nepříjemný pocit, když se vám v nich i po krátké procházce okamžitě zpotí nohy. A právě tomu spolehlivě předejdete nošením balerínkových ponožek speciálně navržených pro tento typ obuvi.

 

3. Dopřejte si pravidelnou pedikúru

Vedlejším efektem pravidelné letní pedikúry nejsou jen hezky upravené nehty do sandálků. Tím, že chodidla zbavíte odumřelé a ztvrdlé kůže, zabráníte vzniku plísní a jiných ne úplně příjemných kožních defektů. Pokud nemáte čas na návštěvu salónu nebo se vám tento výdaj zdá zbytečný, dopřejte si svou vlastní pedikúru pomocí našeho jednoduchého návodu na domácí péči o chodidla.