TAJEMSTVÍ SVATÉHO VALENTÝNA ODHALENO! NEBO NE?

02. 01. 17

Pozor, pozor! Přinášíme valentýnský speciál pro všechny zamilované. Víme, Valentýn je jen komerční svátek, ale ruku na srdce. Nepookřejete trošku, když dostanete třeba jen přáníčko s pozvánkou na večeři? 

Kde se svatý Valentýn vůbec vzal 

Asi byste si teď chtěli přečíst romantickou legendu, kde svatý Valentýn vystupuje jako neohrožený hrdina bojující do morku kostí za svou lásku. Bohužel. Žádnou takovou historii jsme nenašli. Našli jsme spoustu pověstí, ale která je ta pravdivá? Babo raď.
 
  • Svatý Valentýn žil v Římské říši a byl to kněží. Legenda praví, že tajně oddával mladé páry. Proč? Protože za vlády císaře Claudia údajně platil přísný zákaz svateb, aby se mladí muži nerozptylovali od vojenské služby. Příšerná doba. Samozřejmě to tehdy na Valentýna prasklo a on byl za tajné svatby 14. února 269 popraven. Prý před smrtí napsal milostný dopis a tím vznikla tradice “valentýnek”, ale kdo ví?
  • Jiná pověst zase říká, že Valentýn byl považován za vzdělaného muže a léčitele. Císaři však vadila jeho křesťanská víra a proto ho nechal hlídat. Ve svém domě ho střežil městský perfekt Astori. Ale co se brzy nestalo? Valentýn se usilovně modlil a vrátil tím zrak Astoriově slepé dceři. Zázrak? Možná. Pohané ho stejně poslali na popraviště.
  • Možná jste se setkali s verzí, že ve svátku svatého Valentýna má prsty anglický básník, který žil ve 14. století - Geoffrey Chaucer. Ve své básni Ptačí sněm učinil ze svatého Valentýna patrona zamilovaných, který dohlížel na sňatek Richarda II. a Anny (dcera Karla IV.).
  • Ve středověku prý poslal první “valentýnku” Karel Orleánský své ženě. Letěla k ní až z Toweru, kde byl uvězněn jako zajatec. 
  • A nejméně romantická verze praví, že k obnově tohoto svátku přispěl jistý výrobce vánočních přáníček z USA, kterému příliš neklapaly obchody. On ovšem nelenil a v roce 1907 zavedl novou tradici -  posílání valentýnských přáníček. Těžko říci, zda skutečně zavedl novou tradici, nebo obnovil nějakou starou, každopádně se mu to podařilo a svátek zamilovaný se slaví téměř po celém světě. I u nás.
 
Ono je v podstatě jedno, jak to tehdy bylo. Důležité je, co se děje dnes. Některé páry nad nějakým svátkem mávnou rukou, jiné si dávají nesmyslně drahé dary a ostatní si ten den prostě jen hezky užijí. Třeba zajdou na romantickou večeři a zamilovaně si hledí do očí. Proč ne? My zastáváme, že každá záminka k oslavě by se měla náležitě využít. 
 

Jak ze sebe vykouzlit bohyni Super push up

Jestli to vidíte stejně jako my, čeká vás vymýšlení sexy róby na večeři. Nedopusťte, abyste při pohledu do skříně propadli zoufalství, že opět nemáte co na sebe. Připravte se už teď. Dokonalý dekolt vám během pár vteřin vykouzlí naše podprsenky Super Push-up nebo Beauty push up. Počítejte ale s tím, že udržet oční kontakt s vámi bude pro vašeho partnera trochu náročnější. 
 
Celý váš outfit perfektně podtrhnou samodržící silonky, třeba Beauty Hold Ups 15 den. Až vám jejich vrchní lem “nechtěně” vykoukne, vašeho miláčka to správně nažhaví. Jen si dejte pozor, ať to nevidí nikdo jiný. Prohřešili byste se vůči etiketě. 
 

Tip na závěr - pouze pro muže!

Pánové, přelouskali jste celý článek natěšení, že se konečně dozvíte, co by asi tak potěšilo vaši lásku? Nebojte, nezklameme vás. Sáhněte po kalhotkách v setech. Jistě narazíte na ty, které ráda nosí, které jste na ní už párkrát viděli. A jako bonbónek přihoďte jedny sexy s krajkou. Mile ji tím překvapíte. 
 
Podívete se také na naše speciální valentýnské sety:
 
Valentýnský set spodního prádla
Valentýnský set spodních kalhotek