TOP 3 NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ. JAK SI UDRŽET MOTIVACI A NESELHAT?

13. 12. 18

Nový rok. Pro někoho důvod k velkým oslavám, pro někoho příležitost změnit svůj život díky novoročním předsevzetím. 88 % lidí je však nikdy nedodrží. Jak patřit k těm úspěšným 12 % a nedopustit, aby se z novoročního předsevzetí stala jen prázdná fráze? To vám prozradíme v dnešním článku.

 

 

1. Konečně zhubnu!

Začít hubnout od pondělí nám pokaždé záhadně nevyšlo, o Vánocích to pak završily hory cukroví a řízků, a nakonec to hubnutí zas a znovu musíme nechat na nový rok. Jejda. Jak ale jednou provždy zhubnout, a ne o tom jen mluvit? Naše rada zní: Nastavte si konkrétní a reálný cíl. Místo nic neříkajícího „zhubnout“ si na svůj pracovní stůl napište červeným fixem například: Zhubnout kilo za týden.

A pak začněte jednat, ale pozvolna.

  • Místo jídelníčků na míru a drastických diet raději omezte sladké, pečivo a veškeré průmyslově zpracované potraviny.
  • Najměte si trenéra, protože 80 % strava a 20 % cvičení.
  • Řekněte o svém cíli všem okolo a nenechte se zahanbit.
  • Jděte štěstí naproti a pořiďte si zeštíhlující legíny Active Slimmer, které vám pomohou ubrat až přes 2 centimetry v pase za měsíc. A ano, vážně fungují!

 

… co když vám ale nadšení vydrží měsíc a pak ztratíte motivaci?

 

Tak udělejte všechno proto, abyste o ni nepřišli.

  • Kupte si nové sportovní oblečení. Věřte, že v krásné a funkční sportovní podprsence se vám bude cvičit lépe.
  • S půlroční permanentkou do fitka nebo na jógu svou lenost lehce překonáte. Peníze nenecháte přeci jen tak propadnout.

 

2. Naučím se cizí španělsky/šít/hrát na kytaru/…

Mezi další oblíbená novoroční předsevzetí patří naplnění dlouho odkládané touhy se něco naučit. Většinou to bývá cizí jazyk, nějaká kreativní činnost nebo třeba hraní na hudební nástroj. Hlavní problém v nedodržení těchto plánů tkví v tom, že se bez nich obejdete. Proto je odkládáte a odkládáte a nikdy se k nim nedostanete. Pokud vám cíl „Naučím se anglicky“ nepřijde dostatečně motivující, rozšiřte si jej na „Naučím se anglicky, abych se na dovolené domluvila a nemusela se na nikoho spoléhat“.

A pak se k cíli malými krůčky přibližujte.

  • Zapište se do kurzu.
  • Zařiďte si soukromé týdenní lekce.
  • Dívejte se na seriály a filmy v angličtině.
  • Učte se od svých dětí.

 

3. Začnu šetřit/vydělám víc peněz

Kdyby tak peníze rostly na stromě. Bohužel nerostou, a tak se lidé dnes a denně zabývají tím, jak k nim přijít. Nebo spíš, jak o ně nepřijít. Pokud jste si do diáře sebevědomě zapsali „Začít konečně šetřit“, tak to vezměte z druhého konce a ohlédněte se zpětně za svými výdaji, klidně si je sepište na papír. A pak sami posuďte, bez čeho se obejdete. Může to být oblečení, spousta kosmetiky, káva do kelímku nebo neustálé jezení v restauracích.

Tip: Motivujte se třeba tím, že ušetřené peníze si každý měsíc dáte stranou a v létě je pak použijete na dovolenou. Šetřením ovšem ještě nikdy nikdo nezbohatnul, takže jestli chcete peníze vydělat, investujte je, začněte podnikat, nebo pracujte na 200 % a usilujte o povýšení.