4 ZÁKLADNÍ TYPY PODPRSENEK

02. 03. 15

Univerzální podprsenka neexistuje. Každé ženě sedne jiný střih. Připravili jsme proto pro vás přehledný seznam základních typů podprsenek, které byste měli znát.

1. Klasické podprsenky

Klasická podprsenka má několik podob, které se však od sebe výrazně liší. V první řadě si můžete vybrat podprsenku s kosticemi nebo bez nich. Při nákupu dejte pozor, aby kostice obkroužila celé prso a končila až v podpaždí. Rozhodně vás konec kostice nesmí tlačit zboku do prsní tkáně. Dobře si také rozmyslete, zda chcete podprsenku vyztuženou nebo nevyztuženou, hladkou nebo krajkovou. Rozhodovat byste se měla především podle oblečení, pod které plánujete podprsenku nosit.

 

2. Sportovní podprsenky

Bez sportovní podprsenky se žádná aktivně založená žena neobejde. Tento typ podprsenky působí na prsa kompresně, drží je pevně na místě a zabraňuje namáhání pokožky a prsního vaziva při fyzické námaze. Tím jednak chrání prsa před poškozením a jednak odlehčuje vaší krční páteři od nadměrné zátěže. Sportovní podprsenky jsou vyrobeny ze speciálních elastických materiálů, které účinně odvádí vlhkost, a tak vám umožní plný rozsah pohybu a po celou dobu sportovního výkonu budete v komfortním suchu.

 

 

3. Push-up podprsenky

Push-up podprsenky patří mezi nejoblíbenější typy podprsenek. Důmyslně vycpané košíčky prsa nadzvednou a opticky zvětšío dvě velikosti. Vykouzlí tak svůdný dekolt i dámám, na kterých příroda v této oblasti poněkud šetřila. Vzhledem k popularitě push-up podprsenek si můžete vybrat z neuvěřitelného množství barev a designů podprsenku přesně podle vašich představ. Obzvlášť sexy působí především luxusní krajkové podprsenky.

 

 

 

 

4. Samodržící podprsenky

Pokud nosíte ráda topy nebo šaty bez ramínek, měla byste vědět, že viditelná silikonová ramínka od podprsenky patří mezi společenská faux pas. Vyberte si proto vhodnou podprsenku bez ramínek a nedělejte si na ulici ostudu. Samodržící podprsenky často pořídíte s odnímatelnými ramínky, a tak vlastně získáte dvě podprsenky v jedné. Na rubu mívají po svém obvodu silikonové pásky, které přilnou ke kůži, a podprsenka se ani nehne. Do hlubokých výstřihu si oblečte tzv. plunge podprsenku, tedy podprsenku s hlubokým výkrojem v přední části, díky kterému bude pod oblečením takřka neviditelná.

Před nákupem podprsenky se vždy nezapomeňte přeměřit. Tak si vyberete podprsenku, která vám perfektně sedne a ve které se budete cítit komfortně po celý den.

 

 

 

 

Poradna Tags List

Linie podprsenky Super Push-up