ÚČINNÉ TIPY, JAK SE NEJLÉPE ZAHŘÁT V ZIMNÍCH MĚSÍCÍCH

24. 01. 18

Objímáte doma místo partnera topení, a připadá vám, že se zima vleče? Potom možná uvítáte několik ,,zahřívacích” rad, jak se udržet v teple, aniž byste museli navlékat 5 vrstev oblečení. Nespoléhejte tedy jen na lásku a mládí a čtěte dál.

Nohy v teple jsou základem

Přijdete-li vymrzlí z venku, neřešte situaci tím, že zapnete topení na plné obrátky, způsobí to akorát šok vašemu tělu a následně jeho nezdravé přehřátí. Lidskému organismu v zimě bohatě stačí pokojová teplota okolo 20 stupňů Celsia. Místo toho raději sáhněte po huňatých ponožkách - skvěle vás zahřejí třeba dámské ponožky SOFT SOCKS.

 

To, že je venku pod nulou, ještě neznamená, že musíte venku zastávat roli navlečeného sněhuláka. Klidně oblečte sukni nebo šaty, nezapomeňte však na hřejivé punčocháče. Své nožky udržíte v teple a atraktivní zároveň například díky našim THERMO punčocháčům z merylového vlákna.

Posilujte imunitu sprchou

Po dlouhé zimní procházce není nic příjemnějšího než své prochladlé tělo naložit do horké vany, o tom žádná. Svoji obranyschopnost ovšem nejlépe posílíte střídáním teplé a studené sprchy, i v zimním období. Vyžaduje to sice určitou disciplínu, ale i v tomto případě jde jen o zvyk. Začněte kratšími intervaly a teplou postupně ubírejte, až dojdete do fáze, kdy by vás nerozhodilo ani ztroskotání v Severním ledovém oceánu.

Vyzrajte na nachlazení zázvorem

Výluh z čerstvého zázvoru patří mezi přírodní a velice účinné prevence proti chřipce a nachlazení. V zimě vás navíc hezky zahřeje. Se zázvorem klidně experimentujte i v kuchyni a nebojte se přidat 1-2 lžičky strouhaného zázvoru třeba do polévky, do curry omáček nebo do smoothie.

Zacvičte se zimou

V zimě se málokomu chce nasadit běžecké boty a dát si pár koleček, a přitom právě v chladnějším počasí to naše tělo ocení ještě více. Nechce se vám ven? Překonejte pohodlí a zahřejte se ve fitku nebo doma jógou.

 

Stále vám je zima? Pečte, saláty vyměňte za polévky a bylinkové koření za chilli, kurkumu nebo garam masálu.

 

Užijte si zimu se vším, co nabízí a dívejte se na to z té lepší stránky - pokud jste zalezlí doma v létě, je to hřích, pokud v zimě, nelze vám nic vyčíst :)

Poradna Tags List

Funkční ponožky