ÚPLETOVÉ ŠATY A CO POD NĚ: PUNČOCHÁČE NEBO LEGÍNY?

21. 02. 18

Patříte mezi milovnice šatů a sukní, ale když teploměr klesne pod nulu, automaticky sáhnete po kalhotách? Tak to je nejvyšší čas pořídit si šaty z úpletu – nadčasový kousek, který dokonale podtrhne vaši ženskost a v mrazivých dnech vás ještě navíc zahřeje.

 

Úpletovými šaty různých střihů i materiálů se to v obchodech jen hemží, záleží tedy pouze na vašem vkusu a barevných preferencích. S šedými nebo béžovými rolákovými šaty rozhodně nešlápnete vedle, černé zase působí zatraceně sexy.

 

Jak a s čím šaty kombinovat

Pokud si nelibujete ve vymýšlení kreativních outfitů, potom vás nejspíš potěší fakt, že svetrové šaty jsou samy o sobě dost zajímavým kouskem. Nevyžadují náročné přemýšlení o tom, co si k nim obléct a doladit s nimi zbytek oblečení zvládne i největší módní břídil.

Vaše ráno tedy může vypadat následovně: během 5minut navléknete úpletové šaty, natáhnete punčochy nebo legíny, obujete kozačky a vyrazíte ze dveří. Doplníte-li svůj outfit o slušivý klobouk a vyšší boty nad kolena, rázem se proměníte v elegantní dámu.

 

 

Punčocháče nebo legíny?

V tom, co pod šaty zvolíte, máte v podstatě volnou ruku, respektive nohu. Pokud však upřednostňujete volnější střih šatů, tzv. oversize, doporučujeme sáhnout po termo punčocháčích, aby vás neofouklo. Kolem nošení legín místo punčocháčů panuje stále spousta diskuzí, nicméně ty můžete hodit za hlavu, když si místo klasických legín vezmete legíny, které byste od punčocháčů téměř nerozeznali.

Rozhodli jste se pro veselejší barvu šatů? Potom šaty rozhodně nepřebíjejte barevnými punčocháči, ať nepřipomínáte papouška, a raději vsaďte na černou klasiku.