VELKÝ TENISKOVÝ VÝZKUM: V JAKÉ MÍŘE JE NAKUPUJEME A CO O NÁS PROZRADÍ?

31. 10. 18

Boty – zdánlivě běžná součást naší image nebo věc, která nás na jiných zaujme jako první? Ať už tak či onak, jedno je jisté – českým botníkům vládnou tenisky. Čím se řídíme při jejich nákupu a jak tento fakt vypovídá o našem charakteru? To a ještě více vám odhalí následující článek podložený zajímavými studiemi.

 

 

Češi jako věrní milovníci tenisek

Tenisky, botasky a další typy sportovní obuvi si již dlouhodobě drží v tuzemských botnících své čestné místo. Nedávný výzkum agentury Ipsos dokazuje, že téměř čtvrtina dotazované populace si kupuje tenisky jednou za půl roku, 34 % lidí pak jednou ročně. U 40 % lidí hraje při nákupu tenisek roli pohodlnost, na 2. místě je kvalita, přičemž cena se při výběru řadí až k 3. zohledňovaným atributům. Možná vás překvapí, že pouze 3 % tázaných řeší u tenisek značku. Tenisky už tedy dávno nenosíme jen na cvičení, ale bereme je jako plnohodnotnou obuv do města, do práce i do přírody.

 

Bellinda posouvá nošení tenisek na další level

Patříte i vy k milovnicím tenisek, a přestože upřednostňujete pohodlí, neunikne vám žádný trend? Pak jste jistě zaregistrovali naši novinku, která pořádně zahýbala teniskovým světem. Řeč je o revolučních „ponožkosilonkách“ Sneakerstyle, tedy silonkách s integrovanou bavlněnou ťapkou, které si vás v případě, že rády nosíte k sukním či šatům tenisky, okamžitě získají. Díky jejich funkci 2v1 už tak nikdy nemusíte řešit, zda si do botasek na silonky navléknout ještě ponožky, ve snaze vyhnout se nepříjemnému odéru a nepohodlí. Tento inovativní krok pro nás v Bellindě neznamená pouze jít ruku v ruce s trendy, ale především dbát na komfort našich zákazníků.

 

Co o vás prozradí vaše boty?

Říká se, že podle bot poznáte člověka. Své o tom ví i globální výzkumný institut Elsevier, který v roce 2012 publikoval studii dokazující, že jen pohled na boty nám stačí k tomu, abychom si utvořili obrázek o charakteru člověka. Dobrovolníci dodali fotografie svých bot, načež je organizace vyzvala k vyplnění podrobného dotazníku týkajícího se jejich povahových rysů. Druhá skupina dobrovolníků pak tyto informace měla na základě snímků odhadnout a z velké části se překvapivě trefila.

 

Tenisky poukazují na vyrovnanost

Ze studie vyplynulo, že lidé mající v oblibě extravagantní boty vlastně vůbec nemusí být extroverti. Otevřená a pohodová mysl byla nejvíce připisována lidem, kteří nosí ošuntělé boty nebo kotníčkové tenisky a že právě tito lidé bývají nejvíce emočně stabilní.

 

Podpatky podtrhují moc

A pokud rády nosíte podpatky, rozhodně to dle určitých domněnek neznamená, že vám chybí sebevědomí. Zmíněná studie dokazuje, že ženy nosí podpatky, protože si díky nim připadají silné a podtrhují jimi svou moc.

 

 

Poradna Tags List

Silonky Punčocháče