VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O PODPRSENKÁCH A KOJENÍ

13. 12. 18

Pokud plánujete miminko nebo ho dokonce už čekáte, pak vás asi napadá spousta otázek ohledně kojení a podprsenek. V jaké podprsence se nejlépe kojí? A potřebujete vůbec speciální kojící podprsenku? Právě tyto a další důležité otázky týkající se podprsenek a kojení vám zodpovíme dnešním článku.

 

 

Kdy začít s nákupem kojících podprsenek?

S nákupem kojící podprsenky nepospíchejte. Prsa se vám změní jak v průběhu těhotenství, tak i po něm, takže správnou velikost kojící podprsenky předem nemusíte zcela odhadnout. Podprsenku na kojení začněte nejlépe řešit až ke konci těhotenství. Doporučujeme si nejprve koupit jen jednu a poté uvidíte, jak moc se vám prsa po porodu ještě zvětší.

 

Jakou podprsenku si vzít do porodnice?

V porodnici si bohatě vystačíte s kteroukoliv z podprsenek, které rozebíráme dále v článku. Počítejte ale s tím, že se kvůli poblázněným hormonům můžete více potit, takže jich unosíte i vícero. Pokud zvažujete koupi kvalitní kojící podprsenky, investujte do ní raději až po porodu, kdy si svou velikostí budete jistější. Do té doby vám dobře poslouží třeba sportovní lambáda.

 

Kojící podprsenka musí být pohodlná a praktická

Při kojení je nejdůležitější pohodlí a flexibilita, takže většina žen volí co nejpohodlnější podprsenku bez výztuže a bez kostic. Nikde je nic netlačí a prso z podprsenky mohou kdykoliv snadno a rychle vyndat. Materiál podprsenky by měl být natolik prodyšný a hebký, aby nedocházelo k nepříjemnému tření už tak citlivých bradavek. Důležitou roli hrají i ramínka podprsenky, ty doporučujeme zvolit širší, protože kromě většího pohodlí vám podprsenka také lépe sedne a zůstane na svém místě.

 

Ideální podprsenka na kojení – jaké máte možnosti?

A teď už se dostáváme k tomu, jakou konkrétní podprsenku si pro období kojení vybrat. Nedá se říct, že existuje jen jedna správná kojící podprsenka, protože každé ženě vyhovuje něco jiného.

 

Speciální kojící podprsenka

Velmi praktické jsou speciální kojící podprsenky s odnímatelným předkem, někdy i ve tvaru A, aby došlo k co nejmenšímu odhalení. Předek kojící podprsenky při kojení snadno odepnete i jednou rukou (což oceníte, když v druhé ruce držíte miminko), zatímco si u lékaře nebo na poště zachováte naprostou diskrétnost. Vaše citlivá prsa nejvíce uvítají kojící podprsenku bez kostic, ale samozřejmě se může stát, že se vám prsa zvětší o několik čísel, takže bez kostic se kvůli větší podpoře neobejdete. Kojící podprsenku využijete i na noc, pokud vám přijde nepohodlné spát bez ní.

 

Sportovní podprsenka na kojení

Spousta žen si však vystačí pouze s kvalitní sportovní podprsenkou. Opět platí, že by měla být podprsenka pohodlná, prodyšná a bezešvá. Pokud si sportovní lambádu snadno navléknete i svléknete a pevnost materiálu vás nijak neomezuje v kojení, pak máte vyhráno. Jestliže chcete mít při kojení prsa jako v bavlnce, vyzkoušejte ultra měkkou sportovní podprsenku Easy Bra.

 

Klasická nevyztužená podprsenka

Kromě toho můžete sáhnout i po klasické nevyztužené podprsence. Rozhodně to ale neznamená, že se musíte spokojit se vzhledem jako z minulého století. I nevyztužené podprsenky mohou být krásné. Přesvědčí vás o tom bavlněná podprsenka COTTON BRA z ultraměkkého materiálu.

 

Kojící vložky do podprsenky - jednorázové vs. pratelné

Skvělé, vhodnou podprsenku na kojení jste vyřešila, ale stále zbývá otázka: Jak zabránit odkapávajícímu mléku? Právě k tomu slouží speciální vložky na kojení, které si do podprsenky jednoduše vložíte. Vybrat si můžete mezi pratelnými nebo jednorázovými. Pratelné kojící vložky bývají většinou z příjemnějšího materiálu, ale vzhledem k potenciálnímu množství odkapávajícího mléka těsně po porodu jich budete potřebovat opravdu hodně. Nejdůležitější je, aby byly z prodyšného a savého materiálu, třeba s příměsí bambusu nebo konopí.