VYBERTE SI VHODNÉ PONOŽKY

16. 06. 15

Také každé ráno stojíte u zásuvky s ponožkami a přemítáte, které si vzít? Nenechte se zmást a sáhněte po těch pravých.

Ponožky z přírodních materiálů

Přírodní materiály se pyšní hned několika skvělými vlastnostmi – jsou na omak příjemné, prodyšné, neškrábou a snese je i velmi citlivá pokožka. V kombinaci s trochou elastanu navíc získají ponožky na pružnosti, a tak na nohu perfektně sednou, nesjíždějí, neshrnují se a jen tak se nevytahají. V obchodech najdete i ponožky s příměsí bambusového vlákna, které zamezuje množení bakterií a zabraňuje tak vzniku nepříjemného pachu. Pokud víte, že strávíte celý den v uzavřené obuvi, vyberte si bambusové ponožky. Lepší nenajdete.

 

Kotníkové ponožky a ponožky do balerínek

S příchodem teplých měsíců se výška bot i délka kalhot zkracují a klasické ponožky, které sahají nad kotník, nepůsobí zrovna nejlépe. Právě proto vznikly kotníkové ponožky, ke kterým si klidně oblečte šortky a nazujte tenisky. Popularita balerínek se zase vyžádala speciální ponožky. Přece jen není každému příjemné nosit je naboso. Ponožky do balerínek jsou vykrojené přesně jako tyto boty a vaše okolí si jich ani nevšimne.

 

Silonkové ponožky

Bavlněné ponožky v lodičkách vypadají dobře leda tak na přehlídkovém molu. Pokud však vyrazíte v lodičkách jen tak, dopustíte se prohřešku vůči etiketě. Minimálně silonové ponožky by totiž zakrývat nohu měly. Do lodiček proto volte vždy takové silonkové ponožky, které ladí s barvou vaší kůže a působí nenápadně.

 

Sportovní ponožky

Při fyzické námaze se noha potí a potřebuje, aby od ní ponožky odváděly vlhkost. Na sport si pořiďte speciální sportovní ponožky. Kromě toho, že jsou samozřejmě antibakteriální a vyrobeny z kvalitní savé bavlny, se výrobci předhánějí v tom, kdo ponožky vyrobí funkčnější. Oblíbená je například technologie DRY&COOL, která udrží vaše nohy po celý den suché. 

Poradna Tags List

Funkční ponožky