ZDRAVOTNÍ RIZIKA SPOJENÁ S NOŠENÍM NESPRÁVNÉ VELIKOSTI PODPRSENKY

29. 12. 14

Až 80 % žen nosí špatnou velikost podprsenky. Nejste jedna z nich? Špatně vybraná podprsenka vám může způsobit závažné zdravotní obtíže. 

Bolesti zad

Příliš těsné podprsenky vytvářejí tlak na zádové svalstvo, což tělo kompenzuje nepřirozeným záklonem. To vede až k úporným bolestem bederní páteře.

Na internetu snadno dohledáte kalkulačky, které vám po zadání potřebných údaju obratem spočítají, jak velký obvod podprsenky opravdu potřebujete. Stejně tak vám pomůže i vyškolený personál v prodejnách se spodním prádlem.

 

Bolesti hlavy a krční páteře

Bolavou hlavu a namoženou krční páteř důvěrně znají především ženy s většími prsy a špatně zvolenou podprsenkou. Na vině bývá příliš velký obvod podprsenky. Prsa tak postrádají potřebnou oporu, jejich váha se přenáší na přední čast těla a žena se hrbí, čímž namáhá krční páteř.

Zkuste se přeměřit a kriticky se zamyslet nad tím, zda nepotřebujete menší obvod podprsenky. Často ženy překvapí, že nemají velikost 75B, ale klidně i 65E.

 

Odřeniny a záněty šlach

Příliš velký obvod podprsenky způsobuje i další potíže. Váhu prsou totiž v tomto případě nesou převážně ramínka podprsenky, která se bolestivě zařezávají do ramen a způsobují odřeniny, otlaky či dokonce podlitiny.

Pro větší prsa proto zvolte i přiměřeně široká, stejně nastavená ramínka, která váhu rozloží na větší plochu a nebudou vytvářet tlak pouze na jednom místě.

 

Dýchací obtíže

Těsná podprsenka stlačuje hrudní koš a ten zase stlačuje bránici, takže nemůžete pořádně dýchat až do břicha a dýcháte jen povrchně hrudníkem.

Nemůžete často popadnout dech? Zkontrolujte si, zda máte správný obvod podprsenky.