5 jarních párů bot, které vám v botníku nesmí chybět

31. 3. 19:59

Hlásíte se hrdě k milovnicím bot? Nebo zkrátka jen pokukujete po novém jarním přírůstku do svého botníku? Ať už tak či tak, máme pro vás článek plný svěží inspirace a jarních trendů. Představujeme vám 5 typů bot, které vám letos v botníku nesmí chyb


1. Žluté/oranžové tenisky
Pokud milujete sluníčko a veselé barvy, žluté nebo oranžové tenisky vám letos na jaře v botníku určitě nesmí scházet. Nejenže v nich rozzáříte celou ulici, ale zároveň prokážete svůj smysl pro originalitu – bílé tenisky dnes nosí každý. A pokud se k nim rozhodnete vzít sukni nebo šaty, nezapomeňte na punčocháče SNEAKERSSTYLE s integrovanou bavlněnou ťapkou, která vám i po celém prochozeném dni zajistí pocit pohodlí.

2. Sandále na ploché platformě
Jestliže chcete povyrůst o pár centimetrů, aniž byste se musely trápit na vysokých podpatcích, sáhněte po sandálech s plochou platformou. Jsou extra pohodlné a zároveň vypadají pěkně, jelikož v sobě kombinují sportovní a vkusnou eleganci. Platformami se to na přehlídkových molech tento rok hemžilo. Pokud vás tedy nezaujmou sandále na platformě, vyberte si třeba platformové tenisky. Pro ještě větší ozvláštnění k nim zvolte módní kotníčkové ponožky s puntíkovaným lemem.

3. Gladiátorky
Chcete se cítit jako řecká bohyně? Dejte šanci vysokým gladiátorským sandálům. Návrat těchto retro-futuristických bot potěší asi spoustu hippie a boho žen ­– jsou totiž pohodlné, snadno kombinovatelné a zatraceně sexy. Preferujete-li jednoduchý styl, sáhněte po jejich černé nebo hnědé variantě nad kolena, verze s bohatým kovovým či kamínkovým zdobením zase uchvátí všechny milovnice extravagance. Zdá se vám to jako moc velký „odvaz“? Poohlédněte se po decentních gladiátorských sandálkách se zavazováním těsně nad kotníky.

4. Květované střevíčky
Je na čase osvojit si květinové vzory se vší parádou! Běžte letos jaru naproti a pořiďte si alespoň jedny květované jarní boty. Mohou to být sandály na platformě v neonových odstínech nebo květované páskové střevíčky, které dokonale vyniknou spolu s bílými rozevlátými šaty.
 
5. Balerínky Mary Janes
Pod označením Mary Janes nebo také doll-shoes se původně skrývají dětské lakované polobotky s uzavřenou špičkou a minimálně jedním páskem přes nárt. Dnes tento typ bot patří mezi ikonickou klasiku, která si získala oblibu žen po celém světě a napříč všemi generacemi. Boty typu Mary Jane se od 19. století v módním světě průběžně objevují a zase mizí, jedno je však jisté – letos na jaře je opět uvidíme. Těšit se můžeme na jejich balerínkovou verzi, která působí velmi žensky a sofistikovaně a do nich lze zvolit naše balerínkové ponožky.
 
Tak co, jaké krásky letos na jaře obujete vy?