Trápí vás povislá prsa? Zjistěte, jak je znovu zpevnit

2. 7. 09:03

Ideály krásy se sice mění, ale pevná a kulatá prsa se mezi nimi nachází stále. Bohužel, i ty vyvolené z nás, které se jimi pyšní, o ně vlivem několika faktorů časem mnohdy přijdou. Co s tím, když po pevných prsou najednou nejsou ani památky?


Povislá prsa aneb když poprsí změní tvar

Tvar ženských prsou se v průběhu života přirozeně mění. Na vině překvapivě není pouze těhotenství a s ním spojené kojení, které prsům na pevnosti značně ubere. Podílí se na tom i gravitace, stárnutí nebo výrazné změny tělesné hmotnosti
 

Vitamíny, krémy a gely – skutečně fungují?

Jakmile dospějete do fáze, kdy vás povislá prsa začnou trápit, s největší pravděpodobností vás počáteční zoufalost dovede k "zázračným" vitamínům a pilulkám. Přesvědčivé reklamy slibují zázraky téměř na počkání, ty se však většinou nedějí. Pravdou je, že poškození vazivových tkání žádné krémy ani tabletky nespraví. Prsa proto dostatečně hydratujte už ve chvíli, kdy jsou ještě pevná a myslete na to, že během těhotenství váš dekolt vyžaduje dvakrát takovou péči.
 

Skvělá podprsenka dokáže zázraky

Raději než do mastí a jiných přípravků investujte do kvalitní podprsenky. Podprsenka vám sice prsa nepozvedne trvale, ale dodá vám sebevědomí minimálně ve chvílích, kdy se chcete cítit atraktivně. Pevný a sexy dekolt vám vykouzlí kvalitní push up podprsenka, která vám v případě potřeby zvětší prsa až o dvě čísla. Ještě, než se pustíte do výběru podprsenky, důkladně se změřte, aby vám podprsenka opravdu dobře seděla. Zejména u push up podprsenek se snadno stane, že prsa přes okraje látky nehezky "přetékají", pokud zvolíte například menší velikost, než ve skutečnosti máte. 
 
Mercedesem mezi našimi podprsenkami jsou jednoznačně push up podprsenky Wonderbra. Ať už potřebujete krásnou podprsenku na běžné nošení nebo push up podprsenku s wow efektem, v sortimentu Wonderbra si vyberete. 
 

Cviky na zpevnění prsou

Cvičení sice povislá prsa úplně nenavrátí do původního stavu, každopádně při posilování prsních svalů, zejména těch horních, se prsa opticky zpevní. Kůže cvičením nabere na elasticitě a prsa najednou nevypadají tak povadle. 
 
Sázkou na jistotu jsou kliky – abyste však dosáhly kýženého efektu, musíte je provádět technicky správně. Jak na to, vám poradíme článku 3 úžasné cviky na zpevnění prsou – a psst – 1 tajný tip. Výborně funguje i rozpažování s lehkou váhou – i to podle článku můžete vyzkoušet. 
 

Pozvednutí a modelace poprsí 

A když ani cviky nezabírají a pokles prsou je opravdu neúnosný, tou riskantnější, avšak velmi vyhledávanou metodou na zpevnění prsou, je modelace a pozvednutí poprsí neboli mammaplastika. Ta by měla být vždy až tím posledním řešením na doporučení lékaře. Při tomto zákroku velikost poprsí zůstává stejná a mění se pouze jeho tvar. Pokud modelaci plánujete po porodu, odborníci doporučují nechat mezi kojením a operací odstup alespoň 6 měsíců.
Bellinda používá Cookies, aby vám mohla nabídnout ty nejlepší služby. Pokračováním souhlasíte s využitím Cookies na Bellinda stránkách. Čtěte více