6 TIPŮ, JAK BEZSTAROSTNĚ NAKUPOVAT SPODNÍ PRÁDLO NA INTERNETU

29. 07. 19

Jako Češi zbožňujeme nákupy na internetu, proto není divu, že v Evropě patříme mezi země s největším počtem e-shopů na osobu. O něco méně radši se pak vrháme do nákupů spodního prádla online, za což může fakt, že většina z nás si spodní prádlo chce vyzkoušet osobně. A přitom pro bezpečný a bezstarostný nákup spodního prádla na internetu stačí pouze myslet na pár zásad a ušetřit tak spoustu času i peněz.

  1. Změřte se!

Ještě než se pustíte do vybírání, změřte se. A to i v případě, že jste o své velikosti spodního prádla přesvědčení. Mnohdy totiž uplyne například rok od doby, kdy jste si naposledy kupovaly novou podprsenku a váš obvod se mohl zvětšit nebo zmenšit. Proto se vyplatí se čas od času přeměřit. S naším návodem to snadno zvládnete.

 

Jak zjistit rozměr pod prsy

● Nechte si na sobě podprsenku a k ruce si vezměte krejčovský metr. 

● Obtočte jej kolem hrudníku těsně pod podprsenkou a vydechněte.

● Metr se vám nesmí na zádech prověšovat.

● Z naměřeného obvodu odečtěte 5 až 10 cm (kvůli elasticitě spodního prádla).

 

Jak zjistit rozměr přes prsa

● I v tomto případě si na sobě nechte podprsenku.

● Metr přiložte na nejplnější místo podprsenky. 

● Odečtěte obvod podprsenky od obvodu přes prsa, a tak zjistíte velikost košíčků. 

● Své míry zadejte do našeho kalkulátoru velikostí, který vám vygeneruje správnou velikost.

 

  1. Seznamte se s tabulkou velikostí

Náš generátor velikostí vám sice vygeneruje příslušnou velikost podprsenky, přesto není od věci podívat se i do klasické tabulky velikostí, kde si můžete mimo jiné ověřit i velikosti kalhotek, boxerek či punčochového zboží.

 

  1. Udělejte si seznam

Pokud hodláte nakupovat spodní prádlo jen tak intuitivně a pro radost, pak se vás tento bod netýká. Jestliže vám však přijde pohled na vaši sbírku spodního prádla žalostný a zásoby nedostačující, pak si udělejte seznam všech kousků, které potřebujete. Z jedné podprsenky se dost možná stane nákup pěti položek, díky kterým s největší pravděpodobností získáte dopravu ZDARMA.

 

U nás v e-shopu vám dopravu odpustíme už při nákupu nad 1 000 korun.

 

  1. Jen fotky nestačí

Nákup spodního prádla na internetu má samozřejmě spoustu výhod, ale také jednu poměrně velkou nevýhodu: nemůžete si ho vyzkoušet ani osahat. Kvalitu materiálu z fotek mnohdy nepoznáte, proto by vám ji měl co nejvíce přiblížit alespoň popisek produktu. U podprsenek jde tak třeba nejen o to, jak je materiál skvělý, ale i jak se na těle chová. Pokud tuto informaci nezjistíte z popisku, vyžádejte si ji od e-shopu, ať už telefonicky nebo skrze zákaznický chat.

 

  1. Pozor na výměnu a vrácení prádla

Než kliknete na tlačítko „objednat“, ujistěte se, že znáte podmínky výměny, vrácení či reklamace prádla. Co e-shop, to jiná ustanovení a možná byste byli sami překvapení, že u některých z nich vám třeba vrácení kalhotek či trenýrek vůbec nemusí projít. Standardní lhůta na vrácení zboží bývá zpravidla 14 dnů od doby uskutečnění nákupu a stejně je tomu i u nás v e-shopu.

 

  1. Čtěte recenze

A nakonec, čtěte recenze, a to jak na daný e-shop a jeho fungování, tak i na samotný kousek spodního prádla, pokud recenzi na něj dohledáte. Právě ze zákaznických recenzí mnohdy nejlépe vyčtete, jakou velikost či střih spodního prádla si objednat, aby vám dokonale sedělo.