7 JARNÍCH TRENDŮ 2019, KTERÉ VÁS POTĚŠÍ I PŘEKVAPÍ

16. 02. 19

Také už netrpělivě vyhlížíte jaro? Pokud ho milujete spolu s módou stejně jako my, pak se na chvilku vynořte ze zimní melancholie a alespoň v duchu se nalaďte na voňavé jarní počasí. Přinášíme vám totiž velké odhalení hlavních trendů, které nás v tomto období letos čekají. A květinové vzory to pro tentokrát rozhodně nebudou.

1. Jarní paleta – světle modrá, levandulová a neonky

Čekali jste letos opět pastelovou mánii? Tak to vás asi potěšíme jen z části. Letos na jaře se nám paleta trendy barev sice předvede ve světle modré a levandulové, nicméně i neonové a metalické barvy spatříme v obchodech ve velkém. Obzvláště do popředí se pak dostane zářivě oranžová.

 

2. Béžové vrstvení

Nejsme si jistí, jestli jde o trend, jelikož béžová snad z módy doposud nevyšla. A my se vlastně vůbec nedivíme. Béžový trenčkot, sako nebo béžové kalhoty se řadí mezi kousky, které působí nevtíravě, žensky a sofistikovaně. Podle módních návrhářů to vypadá, že heslo pro letošní jaro zní: Čím více béžové, tím lépe.

 

3. Kraťasy v pánském stylu. Už je máte?

Jaro 2019 se odehraje ve znamení kraťasů (ženy jásají, muži smutně vzdychají). Kratších, dlouhých, upnutých i volných, nejvíce však těch pánsky střižených. Ke kraťasům pánského střihu obujte místo sandálků spíše mokasíny, případně tenisky. A protože jarní počasí bývá mnohdy nevyzpytatelné, silonky či punčocháče ráno jistě oceníte.

 

Tip: Ať už vás čeká dlouhé sezení v kanceláři nebo obíhání schůzek, vaše nožky si zaslouží svěžest a pohodlí. To získáte jedině díky naší revoluční vychytávce – ponožkosilonkám Sneakerstyle, které mají integrovanou bavlněnou ťapku.

 

4. Barevné třásně

Velkým hitem se stanou třásně – na všem a ve všech možných barvách. Tento mírně kovbojský trend nadchne spíše extravagantnější povahy, na druhou stranu motorkářská bunda či kožená kabelka s třásněmi udělá váš šatník zajímavějším.

 

5. Batika a zvířecí vzory

Batika na přehlídkových molech v New Yorku doslova kralovala. Jakmile tedy jaro udeří, oprašte batikovaná trička, která jste nosívali na základce a vyrazte sebevědomě do ulic. Spolu s nimi se mezi hlavními trendy znovu objeví zvířecí vzory v čele s leopardím a zebřím vzorem.

 

6. Místo deštníků pršipláště

Až na jaře sprchne, nevytahujte deštník, ale pršiplášť nebo hezkou pláštěnku. Nejznámější světové značky představily průhledné kabátky a pršipláště jako jeden z hlavních trendů jara 2019.

 

7. Sportovní móda na vzestupu

Cítíte se nejlépe ve sportovním? Skvělé, pak vám jistě udělá radost fakt, že své sportovní outfity už nebudete muset vytahovat jen do fitka či na kolo. Sportovní móda letos zaplaví města, kavárny a kdo ví, třeba i kanceláře.

 

(V)tip: Největší módní boom zažijí cyklistické šortky. A to zcela bez legrace.

 

Vypadá to, že na jaře bude v ulicích veselo a nuda se nám vyhne obloukem. My už se moc těšíme! A co vy?