CHYSTÁTE SE NA POHOVOR? A VÍTE, CO SI OBLÉKNOUT?

19. 03. 18

První dojem si o člověku utvoříme během 8 vteřin prvního setkání. Žádnou šanci na nápravu už nedostaneme. Co si tedy na pracovní pohovor obléci, abyste vzbudili pozitivní dojem a vryli se tázajícímu do paměti?

 

Důkladná příprava je základem

Téměř za každým úspěšným pohovorem se skrývají pečlivé přípravy. A právě během nich se vám nabízí perfektní příležitost k odhalení firemní kultury dané společnosti, která vás při výběru outfitu leckdy správně nasměruje. Na pohovor do prestižní developerské firmy se totiž pravděpodobně vyšňoříte trochu jinak než do kreativní PR agentury, kde se nemusíte bát svůj dress code lehce uvolnit.

 

Šaty, sukně nebo kostýmek?

Oblečte si to, v čem se cítíte nejlépe, nicméně na legíny s teniskami rovnou zapomeňte. Ty vás diskvalifikují hned ve dveřích. Nesoukejte se také zbytečně do upnutých kostýmků, jestliže je normálně nenosíte, a zvolte raději košili nebo halenku v neutrální barvě, doplněnou o sukni ke kolenům. Vše samozřejmě hezky čisté a nažehlené.

 Tip: Bláznivé vzory, zvířecí motivy ani vyzývavé výstřihy se na pohovor moc nehodí. Buďte decentní a svůj osobní styl vyjádřete třeba pěkným doplňkem.

 

Jaké zvolit silonky?

Jestli existuje něco, co se na pohovoru opravdu nepromíjí, tak jsou to nahé nohy. Ať už tedy ve váš „den Dé“ chumelí, nebo svítí sluníčko, sukni i šaty vždy doplňte o kvalitní silonky, případně teplejší punčocháče. Tápete-li, zda sáhnout po černých nebo raději tělových, vyzkoušejte si k vybranému oblečení i botám oboje, a rozhodněte se intuitivně. Odpověď na otázku, jak se v den pohovoru popasovat se silnými mrazy, abyste svým nožkám neubrala na kráse, zní termo punčocháče. Sáhněte například po našich THERMO THIGHTS z merylového vlákna a zamilujte si je pro jejich hřejivost a atraktivní vzhled.

 

Boty jako třešinka na dortu

Při výběru bot si představte, jak si vás personalista změří od hlavy až k patě. Až mu pohled sklouzne na vaši obuv, určitě nechcete, aby mu na mysli vyvstaly bahenní zápasy, nebo bezstarostné dny na pláži. Držte se tedy klasických uzavřených lodiček, nejlépe v černé barvě, a dbejte na čistotu. Na zimní pohovor pak klidně obujte vyšší polobotky nebo kozačky. S jejich výškou a podpatkem to však nepřehánějte.

Nakonec jen dodáme, že méně je někdy více a v případě pohovoru to platí dvojnásob. Svůj vzhled dolaďte lehkým make-upem a jemným závanem parfému a myslete na to, že kouzlo úspěchu spočívá také v úsměvu, správném držení těla a očním kontaktu. A teď si pogratulujte, protože první část cesty k úspěšnému pohovoru máte právě za sebou. J