JE DŮLEŽITÝ DRUH MATERIÁLU SPODNÍHO PRÁDLA?

17. 11. 15

Prádlo z bavlny nebo syntetického materiálu? Toť otázka. Každý materiál má svá specifika. Srovnejte si jejich klady a zápory a vyberte si spodní prádlo podle svých sympatií.

Stará dobrá bavlna

Bavlněné spodní prádlo znáte všichni. Nosili jste ho od malička a i nyní máte určitě několikery spodní kalhotky v bavlněném provedení někde v zásuvce se spodním prádlem. Čím se bavlna vyznačuje?

+ Bavlna patří k přírodním materiálům, které vynikají svou pevností, proto spodnímu prádlu z bavlny neuškodí ani častější praní nebo praní na vyšší teploty.
+ Díky možnosti vyprat bavlněné spodní prádlo na vyšší teploty zničíte všechny bakterie, které se na něm mohou zdržovat.
- Bavlněné látky výborně sají vlhkost, ale pomalu schnou. Pokud se v kalhotách zpotíte, budete je na sobě mít mokré ještě hodně dlouho a budou vás studit.
- Bavlna se mačká, takže se žehlička stane vaším věrným spojencem, pokud budete chtít mít kalhotky uložené v úhledných komíncích.

Vyzkoušejte například bavlněné kalhotky se sníženým pasem.

 

Moderní syntetické materiályBezešvé dámské kalhotky

Umělá vlákna se v posledních letech doslova hřejí na výsluní popularity. Není výrobce, který by z nich spodní prádlo nešil. Co je pro ně charakteristické?

+ Syntetické materiály jsou na omak neuvěřitelně hebké a příjemné.
+ Prádlo z umělých materiálů nebo s jejich příměsí je pružné a vydrží déle pěkné a nevytahané.
+ Z umělých materiálů se vyrábí speciální technologií také bezešvé spodní prádlo, které si oblečete pod upnuté oblečení bez rizika, že se bude pod látkou šatů rýsovat.
+ Umělé materiály rychle schnou, proto je spodní prádlo z nich vyrobené velmi vhodné pro aktivní sportovkyně.
- Kalhotky ze syntetických materiálů nemusí v době letních veder vyhovovat ženám, které jsou náchylné na kvasinkové infekce.

Zkuste si neviditelné kalhotky, které vám k tělu přilnou jako druhá kůže.