PONOŽKY JAKO HRAVÝ DOPLNĚK. JAK JE KOMBINOVAT?

23. 08. 19

Věděli jste, že ponožky jsou oblíbeným dárkem a zároveň skvělým módním doplňkem? Ponožkami s originálním a hravým potiskem nejenže dokonale vyjádříte svou osobnost, ale také rozveselíte kancelář nebo kolemjdoucí na ulici. Objevte v sobě opět kousek dítěte a podívejte se, jak módní ponožky kombinovat.

Do mokasín, tenisek i sandálů

Aby se ponožky daly považovat za módní doplněk, mělo by se jednat o skutečně kvalitní a reprezentativní ponožky, které jsou něčím výjimečné, ať už svou barvou, vzorem nebo potiskem. Takové ponožky dokážou ozvláštnit i ten nejfádnější outfit a rozhodně si zaslouží pozornost okolí. Nejvíce vyniknou v bílých teniskách, u pánů pak v mokasínech, přičemž jako Češi konečně uplatníme i svou specialitu, ponožky v sandálech. Právě nošení ponožek do sandálů a pantoflů se stává světovým trendem, který nyní nastolily zejména norské blogerky a influencerky.

Je libo plameňáky, kaktusy nebo banány?

Trh nabízí celou škálu ponožek s potisky i vzory, na které si jen vzpomenete, velké oblibě se těší hlavně motivy zvířat, ovoce či známých animovaných postaviček. Rostoucí popularitu bláznivých ponožek jsme vzali v potaz i u nás v Bellindě a pro všechny ponožkové nadšence jsme vytvořili speciální kolekci ponožek CRAZY SOCKS. Najdete v ní barevné ponožky s motivem melounů, citrónů, roztomilých kaktusů i plameňáků, jimiž perfektně vystihnete to, co máte rádi, nebo to, jak se zrovna cítíte.

Hrajte si, ale opatrně

Vytvořit z originálních ponožek poutavou součást outfitu vyžaduje dávku odvahy a zároveň smysl pro detail. Pro správné kombinování ponožek v podstatě neexistují žádná striktní pravidla, dokud ponožky barevně ladí se zbytkem oblečení a vzorově se s ním netlučou, působivý výsledek je zaručen. V zásadě ale platí, že čím bláznivější vzor a barvy ponožek zvolíte, tím umírněnější kousky si k nim vezměte. Jedině tak splní svou roli – a sice upoutají pozornost. Pánové udělají nejlépe, pokud originálními ponožkami oživí svůj oblek a nechají ponožky rebelsky vykukovat zpoza mokasín. U černého nebo tmavě modrého obleku se řiďte svou fantazií a nebojte se opravdu veselých kombinací, jako jsou ponožky s plameňáky, avokády, či dokonce lamami. Extravagantnost barevného obleku ještě více podtrhnete, pokud zvolíte ponožky s motivem téže barvy, případně ji do nich alespoň promítnete.

 

Dámy mohou vsadit na jednoduchý outfit sestávající z jednobarevného vršku a kraťasů či sukně volnějšího střihu, jemuž dominují veselé ponožky s melouny nebo srdíčky, vykukující z poza bílých tenisek. Stylové kombinace docílíte i celobílým outfitem, který dá ponožkám maximálně vyniknout. Pokud si na ponožky s bláznivými motivy zatím netroufáte, zkuste obohatit svou sbírku alespoň o károvaný vzor nebo barevné puntíky, s nimiž se vaše dny stanou veselejší.

 

Kam nosit bláznivé ponožky?

Nošení bláznivých ponožek rozhodně nemusíte omezovat jen na tematickou party nebo večírek. Jestliže vám to firemní kultura dovolí, vyměňte fádní ponožky za ty hravé a chlubte se s nimi v kanceláři klidně denně. Ostatně, i spousta manažerů si tento trend rychle osvojila, jelikož právě ponožky jsou mnohdy tím jediným, čím mohou oživit jinak formální pracovní oděv.