VÍTE, JAK SI SPRÁVNĚ ZKUSIT PODPRSENKU?

29. 11. 18

Téměř 80 % žen nosí špatnou velikost podprsenky. Není divu, rad o tom, jakou velikost podprsenky zvolit je všude spousta, ale jak si podprsenku správně zkusit v kabince? To už vám detailně popíše málokdo. Máme pro vás jednoduchý návod, jak na to.

 

 

Ještě, než se do toho pustíme, zeptáme se vás na zásadní otázku: Opravdu znáte správnou velikost své podprsenky? Tzn. už jste se změřili a pracovali s tabulkou velikostí? Pokud ne, doporučujeme přečíst si nejprve článek o tom, jak zjistit a vybrat správnou velikost podprsenky. Zjistíte v něm také, jak se chová dokonale padnoucí podprsenka a jak se správně změřit.

 

Pokud ano, pusťte se v kabince směle do zkoušení:

 

  1. Jakmile si zkoušenou podprsenku obléknete, zapněte si ji na poslední háček, abyste si obvod podprsenky mohli v budoucnu případně upravit.

 

  1. Klíčem k perfektně padnoucí podprsence je i správné uložení prsou do košíčků. Nejprve vsuňte dlaň do košíčku a prso povytáhněte ze strany do středu a pak vzhůru. Potom prso jemně sklepněte dolů, zatímco košíček podržíte v oblasti přechodu do ramínka. Stejný postup opakujte i u druhého košíčku.

 

  1. Dbejte také, aby vás podprsenka po celém obvodu obepínala vodorovně. Zapínání by se nemělo posouvat nahoru a mělo by být ve stejné výšce jako předek podprsenky.

 

  1. K zapínání se vztahuje pravidlo tří. Pokud se vám pod zapínání vejdou maximálně 3 prsty, obvod je v pořádku. Jakmile jej odtáhnete pomalu metr od těla, potřebujete menší obvod podprsenky.

 

  1. Avšak pod kostici se vám nesmí vejít ani 1 prst. Pokud se vejde, prsa vám mohou zpod kostic vyjíždět ven. Když zvednete ruce nahoru, prsa musí držet v podprsence jako přikovaná.

 

 

Nechceme vás strašit, ale i když znáte svou velikost podprsenky a víte, jak si ji správně zkusit, ještě to neznamená, že dokonalou podprsenku ulovíte na první dobrou. Existuje totiž nespočet druhů podprsenek: push-up podprsenka, bralletka, balconettka… kdo se v tom má vyznat? No jasně, že vy. Stačí jen nahlédnout do našeho podprsenkového slovníčku, který vám mimo jiné odhalí, která podprsenka se hodí přímo pro vaše ňadra.